J. Zdovcas - apie Šaro sveikinimą, trenerių štabą bei laukiamą papildymą „Žalgiryje“ (VIDEO)

J. Zdovcas - apie Šaro sveikinimą, trenerių štabą bei laukiamą papildymą „Žalgiryje“ (VIDEO)

Tik pirmadienį į Kauną atvykusio naujojo "Žalgirio" trenerio Jurės Zdovco jau šiandien laukia pirmasis iššūkis - Eurolygos trečiojo turo rungtynės su Belgrado "Crvena Zvezda". 54-erių slovėnas neslėpė, kad yra šiek tiek sutrikęs ir pirmosiose jo rungtynėse daug pokyčių žaidime neverta tikėtis. Kalbėdamas apie būsimus varžovus, J.Zdovcas akcentavo, jog "Crvena Zvezda" yra fiziškai stipri ir gerai besiginanti komanda.Pirmojoje savo spaudos konferencijoje Kaune J.Zdovcas teigė daug nesvarstęs, kai gavo pasiūlymą užimti "Žalgirio" vyriausiojo trenerio pareigas, atsilaisvinusias po Martino Schillerio atleidimo.

Sprendimas atvykti priimtas greitai, oapsiprasti poste teks taip pat greitai. Su komandos krepšininkais J.Zdovcas susipažino pirmadienį, antradienį "Žalgiris" iškeliavo į Serbiją, šiandien 20 val. slovėno laukia debiutas. "Esu truputį sutrikęs, nes tik atvykau, o jau reikia žaisti rungtynes, - pripažino J.Zdovcas. - Kyla klausimai: ką reikia keisti, ko - nereikia, kas veikia gerai, ką galima patobulinti? Tačiau mano patirtis rodo, kad po pirmųjų rungtynių jau turėsiu daugiau informacijos. Dabar būtų neetiška kąžką greitai keisti. Tai reikia daryti neskubant ir protingai".

M. Schilleris - ramus ir santūrus treneris, o J.Zdovcas yra ne kartą konfliktavęs su treniruojamais krepšininkais. Paprašytas tai pakomentuoti, slovėnas sakė, kad rėkimas nebūtinai rodo nepagarbą: "Dirbu su savimi. Pastaruosius keletą metų didelių konfliktų nepasitaikė. Galiu rėkti ant žaidėjų, bet aš juos gerbiu. Jei nueisiu per toli, atsiprašysiu. Taip pat nėra problemos, jei žaidėjas rėkia ant manęs. Tai yra emocijos ir po to mes tampame stipresni. Joks sportas neįmanomas be emocijų".

"Žalgiryje" lieka M.Schilleriui talkinęs trenerių štabas, ieškoti naujų asistentų J.Zdovcas neketina. Dabar svarbiau surasti vidurio puolėją, pakeisiantį Joffrey Lauvergne'ą, kuris be krepšinio praleis mažiausiai mėnesį.

"Kalbant apie papildytą, tai reikėtų klausti direktoriaus. Aš pats neturiu pakankamai laiko. Aš pasitikiu Pauliu Motiejūnu. Manau, kad mums trūksta atletiškumo. Žmogus turi būti geras puolime, bet svarbiausia bus gynyba" - teigė specialistas iš Slovėnijos.

J. Zdovcas taip pat atskleidė, kad sulaukė pasveikinimo žinutės iš Šarūno Jasikevičiaus.

"Su Šaru nesikalbėjau, bet jis iškart mane pasveikino. Jis paminėjo, kad yra laimingas, nes atvykstu į gerą vietą. Neabejoju, kad dar turėsime progų pasikalbėti, esame išlaikę gerus santykius" - pasakojo J. Zdovcas.

Problemų sezono pradžioje turi ir "Crvena Zvezda". Per pirmuosius du Eurolygos turus Belgrado komandai dėl COVID-19 saugumo protokolo nepadėjo "centras" Maikas Zirbesas, o puolėjas Aaronas White'as dėl traumos iš rikiuotės yra iškritęs labai ilgam. Pirmųjų dvejų Eurolygos rungtynių nežaidė ir gynėjas Branko Lažičius.

"Crvena Zvezda" vizitinė kortelė yra gera gynyba, tai akcentavo ir naujasis "Žalgirio" strategas. "Pažįstu šią komandą - tiek žaidėjus, tiek trenerį. Jų žaidime labai svarbi fizinė jėga, komandoje netrūksta aukštų krepšininkų nuo antrosios iki ketvirtosios pozicijos. Jie nėra ypatingai talentingi puolime, bet gerai ginasi, moka pasinaudoti kūnais. Savo žiūrovų akivaizdoje "Crvena Zvezda" visada laukia momento, kada galės "perlaužti" varžovus", - teigė J.Zdovcas.

Ši Eurolygos savaitė bus dviguba. Po mačo Belgrade laukia dar viena išvyka - į Graikiją. Ten penktadienį žalgiriečiai susitiks su Pirėjo "Olympiakos".Arūnas Abromaitis | Respublika.lt ir Krepsiniozinios.lt