„Panathinaikos“ palaužė „Real“ ir tapo Eurolygos čempionais

Sekmadienio vakare įvyko Eurolygos finalas, kuriame triumfavo Mariaus Grigonio atstovaujama Atėnų „Panathinaikos“ ekipa. Ergino Atamano auklėtiniai po atkaklios kovos 95:80 (25:36, 24:18, 15:7, 31:16) pranoko Madrido „Real“ krepšininkus.

Primename, kad paskutinį kartą PAO Eurolygos finale žaidė tik 2011 metais. Praėjusiame sezone komanda Eurolygoje liko vos 17.

„Panathinaikos“ tai yra jau septintasis Eurolygos trofėjus

Madrido ekipa finale žaidė be traumuoto Gabrielio Decko.

M. Grigoniui finale per 7 minutes taškų nepelnė (dvitaškiai 0/1), atkovojo ir prarado po kamuolį, 2 kartus prasižengė ir surinko -3 naudingumo balus.

M. Grigonis sugebėjo tapti pirmuoju lietuviu nuo 2015 metų, kuriam pavyko tapti Eurolygos čempionu. Pastarajį kartą lietuvis Eurolygos titulą iškovojęs buvo 2015 metais – tuomet čempionu su „Real“ ekipa tapo Jonas Mačiulis.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Kostas Sloukas. Jis per 25 minutes įmetė 24 taškus, sugriebė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, padarė 2 klaidas, išprovokavo 7 varžovų pražangas bei surinko 31 naudingumo balą.

K. Sloukas tapo finalo ketverto MVP.

Pralaimėjusiems Džananas Musa per 28 minutes pelnė 15 taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 19 naudingumo balų.

„Real“: Džananas Musa 15, Facundo Campazzo 12, Sergio Rodriguezas 11, Mario Hezonja (8 atk. kam.), Eli Ndiaye ir Vincentas Poirier po 8.

„Panathinaikos“: Kostas Sloukas 24, Kendrickas Nunnas 21, Mathiasas Lessortas 17 (6 atk. kam.), Jerianas Grantas 11 (6 atk. kam.), Konstantinos Mitoglou 8.