Tritaškių rekordą pasiekę žalgiriečiai Stambule liko per žingsnį nuo sensacijos (FOTO)

Net 19 tritaškių pataikę Kauno „Žalgirio" krepšininkai Stambule ilgai varė į neviltį „Anadolu Efes" komandą, tačiau galiausiai turėjo pripažinti Eurolygos lyderių pranašumą. 23 turo rungtynėse „Žalgiris" (9-15) svečiuose pralaimėjo „Anadolu Efes" (21-3) rezultatu 91:96 (20:19, 23:21, 22:23, 26:33).

RUNGTYNIŲ NUOTRAUKOS

Šiame mače kauniečiai pataikė net 19 tritaškių iš 31 (61 proc.). Tai klubo rekordas Eurolygoje. Visų laikų Eurolygos pataikytų tritaškių rekordas taip pat yra 19 tikslių metimų. Prieš tai jį yra užfiksavę Sienos „Montepaschi" ir „Barcelonos" klubai.

Jau pirmoje atakoje Eurolygos lyderius už atsainumą tritaškiu nubaudė Edgaras Ulanovas, po poros minučių dar vienu tolimu šūviu pranašumą iki 6:0 augino Thomasas Walkupas. Iš vidutinio nuotolio pataikė Nigelas Hayesas, netrukus perdavimo ant lėkštutės iš T.Walkupo sulaukė Martinas Gebenas – 10:4. Be priekaištų toliašaudės artilerijos darbą tęsė Artūras Milaknis, bet priekyje 13:14 jau buvo šeimininkai. Ketvirtą tritaškį iš tiek pat galimų smeigė prisidėjęs N.Hayesas, tarsi iš vadovėlio su dėjimą atlikusiu M.Gebenu sužaidė E.Ulanovas, o pirmąjį kėlinį laimėti 20:19 leido baudas sumetęs Lukas Lekavičius.

Antrajame kėlinyje tritaškiai jau pasipylė iš varžovų, kurie į priekį veržėsi rezultatu 20:25. Po pasitarimo iš toli iššovė L.Lekavičius, pastarojo perdavimą greitame išpuolyje dėjimu pavertė pusiausvyrą vėl atstatęs Zachas LeDay – 25:25. Taškų lenktynėse atsilikti nesiruošė tritaškius paleidę K.C. Riversas ir T.Walkupas, staigiais išpuoliais atotrūkį iki 34:35 mažino Z.LeDay. Įspūdingą pataikymą iš toli dar labiau gerino drąsos nestokojęs K.C. Riversas – 40:35. Į rūbinę K.C. Riversas smeigė dar vieną tolimą bombą ir žalgiriečiai į didžiąją pertrauką keliavo pirmaudami 43:40.

Po didžiosios pertraukos jau 11-ąjį Lietuvos čempionų tritaškį skraidino N.Hayesas, sudėtingu metimu arčiau krepšio pasižymėjo kauniečius priekyje 48:42 laikęs E.Ulanovas. Tuomet sekė geresnė šeimininkų atkarpa, lyginusi rezultatą 48:48. Iškart po jos po dar vieną tritaškį paleido E.Ulanovas ir N.Hayesas – 54:50. Geru L.Lekavičiaus aikštės matymu pasinaudojo Z.LeDay, aštriai rungtyniavo persvarą iki 58:52 padidinęs E.Ulanovas. Iš vidutinio nuotolio neklydo savo žodį taręs L.Lekavičius, tritaškiu prie komandos pataikytų tolimų metimų rekordo pakartojimo prisidėjo ir Z.LeDay, o rekordinę persvarą 65:56 buvo sukūręs E.Ulanovas. Tiesa, Eurolygos vicečempionai ilgai nesnaudė bei prieš paskutinę dešimties minučių atkarpą deficitą nurėžė iki 65:63.

Ketvirtąjį kėlinį pradėjo „Žalgirio" taiklių tritaškių rekordą pamušę K.C. Riversas ir Z.LeDay – 71:65. Ilgai džiūgauti žalgiriečiai neturėjo kada, nes po neišpildytų detalių viskas vertėsi aukštyn kojomis ir šeimininkai jau pirmavo 71:73. Iš toli atakavęs Z.LeDay darė tai, kas geriausiai šį vakarą pavyko visai Kauno komandai, bet užsikūręs „Anadolu Efes" varikliukas atsiplėšė iki 74:78. Svarbiu metu arčiau krepšio sėkmingus epizodus susikūrė Z.LeDay, tačiau Eurolygos žvaigždynas teikė galingą paraišką į pergalę pirmaudami 78:85. Tris baudų metimus ramiai sumetė K.C. Riversas, du pridėjo – gyvybę palaikęs L.Lekavičius – 83:87. Per likusias dvi minutes po dar vieną tolimą metimą įsmeigė K.C. Riversas ir T.Walkupas, bet pergalės iš savo rankų šeimininkai nepaleido ir triumfavo 91:96.

„Žalgiris": Z.LeDay 22 (6/8 dvit., 3/3 trit., 6 atk. kam.), K.C. Riversas 21 (6/11 trit.), E.Ulanovas 12, N.Hayesas 11 (3/3 trit.), T.Walkupas 9 (3/5 trit., 8 rez. perd.), L.Lekavičius 9 (7 rez. perd.), M.Gebenas 4, A.Milaknis 3, P.Jankūnas 0, R.Jokubaitis 0.

„Anadolu Efes": S.Larkinas 25 (4 rez. perd., 3 per. kam.), V.Micičius 22, T.Pleissas 15 (7/8 dvit.), K.Simonas 15, R.Beaubois 10 (2 per. kam.).