Nacionalinės taurės – keturiems Eurolygos klubams

Savaitgalį savo kolekcijas nacionalinėmis taurėmis papildė keturi Eurolygos klubai.

Kaip jau skelbėme, Karaliaus Mindaugo taurę sekmadienį iškovojo Kauno „Žalgirio" krepšininkai, finale Vilniaus „Rytą" nugalėję 80:60. Dar trys Eurolygos klubai triumfavo Ispanijos, Turkijos ir Vokietijos taurių varžybose. Madrido „Real" finale 95:68 šventė pergalę prieš Malagos „Unicają" ir Ispanijos karaliaus taurę į viršų kėlė 28-tą kartą. 20 taškų prie pergalės pridėjo Jeycee Carrolas, o naudingiausiu turnyro krepšininku išrinktas jo komandos draugas Facundo Campazzo.

Stambulo „Fenerbahce" ekipa Turkijos taurę sučiupo finale 74:71 įveikdama Stambulo „Darussafaką". Nugalėtojų ekipai 15 taškų surinkęs Kostas Sloukas per paskutines rungtynių 22 sekundes pataikė 6 baudų metimus. „Fenerbahce" šalies taurę iškovojo septintą kartą.

Berlyno ALBA su Roku Giedraičiu Vokietijos taurę pelnė dešimtą kartą. Finale Berlyno krepšininkai 89:67 neturėjo didelio vargo kovodami su Oldenburgo „Ewe Baskets". Lietuvis prie pergalės pridėjo 13 taškų.

Italijos taurę pirmą kartą iškovojo Venecijos „Umana Reyer" komanda, lemiamose rungtynėse 73:67 palaužusi Brindisio „Happy Casa" ekipą. Venecijos klubas pusfinalyje eliminavo Artūro Gudaičio atstovaujamą Eurolygos dalyvę Milano „Armani". Serbijoje Radivojaus Koračo taurę trečius metus iš eilės iškovojo Belgrado „Partizan" ekipa. Finale ji 85:84 pranoko Eurolygoje rungtyniaujančią Belgrado „Crveną zvezdą".

Nepasisekė ir kitai Eurolygos dalyvei Vilerbano Asvel. Ji Prancūzijos taurės finale 69:77 neatsilaikė prieš Dižono JDA krepšininkus.

Dar du Eurolygos klubai – Atėnų „Panathinaikos" (Graikija) ir Tel Avivo „Maccabi" (Izraelis) – patyrė visišką fiasko. Savo šalių taurių varžybose jie krito po ketvirtfinalio etapo.