„Žalgiriui“ naudingą pergalę paskutinę pratęsimo sekundę išplėšė A. Gudaičio klubas („Real“ turėjo pavargti su ASVEL)

Neįtikėtiną pergalę Eurolygos 28-ajame ture iškovojo Artūro Gudaičio atstovaujamas Milano "AX Armani" (12/16) klubas.

Ettore Messinos auklėtiniai išvykoje po pratęsimo 83:81 (19:12, 17:16, 12:20, 17:17, 18:16) palaužė Valensijos "Valencia Basket" (12/16) krepšininkus.

Ši Italijos komandos pergalė leido į dešimtą turnyrinės lentelės vietą pakilti Kauno "Žalgiriui" (12/16).

Likus 7 sekundėms Vladimiras Micovas dvitaškiu išvedė ispanus į priekį, tačiau po 5 sekundžių pratęsimą išplėšė Alberto Abalde.

Papildomo laiko metu 5 taškus iš eilės pelnęs Bojanas Dubljevičius išvedė aikštės šeimininkus į priekį - 74:69. Prieš prasidedant paskutinei minutei "dizainerių" veteranas Luisas Scola pataikė dvitaškį su pražanga, tačiau nerealizavo baudos metimo - 76:73. Sergio Rodriguezas surinko 5 taškus paeiliui, bet buvo likusios tik 11 sekundžių. Ispanas baudų metimais sumažino skirtumą iki minimumo, o Quino Colomas prametė abi baudas. Aidint finalinei sirenai tašką šiame trileryje tritaškiu padėjo V.Micovas.

Nuo atsarginių žaidėjų suolelio rungtynes pradėjęs A.Gudaitis vos per 15 aikštelėje praleistų minučių spėjo išnaudoti pražangų limitą. Vidurio puolėjas įmetė 6 taškus (2/2 dvit., 2/4 baudų), sugriebė 3 atšokusius kamuolius, blokavo metimą, net 7 kartus privertė varžovus pažeisti taisykles, duyk suklydo ir surinko 8 naudingumo balus.

"Valencia": Alberto Abalde 21 (6 atk. kam.), Bojanas Dubljevičius 19 (9/9 baudų, 5 rez. perd., 9 išpr. praž., 31 naud. b.), Maurice'as Ndouras 12 (6/7 dvit., 6 atk. kam.), Fernando San Emeterio 9, Quino Colomas 8 (7 rez. perd., 3 per. kam.).

"AX Armani": Sergio Rodriguezas 16 (2/7 trit., 9 rez. perd.), Vladimiras Micovas 13 (2/6 trit., 7 atk. kam.), Michaelas Rollas (3/5 trit.) ir Luisas Scola (5 atk. kam.) po 11.

***

Tuo tarpu 22 pergalę iškovojo Madrido „Real“ (22/6) komanda, kuri savoje arenoje 87:78 (14:20, 25:18, 28:25, 20:15) nugalėjo Vilerbano ASVEL (10/18) krepšininkus.

„Real“: Jaycee Carrollas 19, Fabienas Causeur 15, Usmanas Garuba 10 (6 atk. kam.), Rudy Fernandezas, Nicolasas Laprovittola ir Walteris Tavaresas (8 atk. kam.) po 9.

ASVEL: Livio Jeanas-Charlesas 13, Theo Maledonas 12, Matthew Strazelis 11, Tonye Jekiri 10 (11 atk. kam.), Guerschonas Yabusele 9.