R. Jokubaitis baudų metimais išplėšė „Žalgiriui“ pergalę Eurolygoje (VIDEO)

Zalgiris.lt nuotr.

Pirmąją spalio dieną Pirėjo „Taikos ir draugystės“ sporto rūmuose Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalingai pradėjo 2020-2021-ųjų Eurolygos sezoną.

Dvikovoje su vietos „Olympiacos“ Martino Schillerio auklėtiniai šventė pergalę rezultatu 68:67 (23:18; 11:19; 13:21;21:9).

Rungtynes taikliu dvitaškiu pradėjo Joffrey Lauvergne, tačiau varžovai spurtavo ir išsiveržė į priekį – 2:8. Baudos metimą pridėjo tas pats J.Lauvergne, greitoje atakoje du taškus pelnė Rokas Jokubaitis, o po J.Lauvergne dėjimo žalgiriečiai priartėjo – 7:10. Pirmuosius savo taškus pelnė Marius Grigonis, o po Luko Lekavičiaus dvitaškio kauniečiai vėl persvėrė rezultatą – 11:10. Penkis taškus surinko R.Jokubaitis, iš vidutinio nuotolio pasižymėjo Augustine‘as Rubitas ir „Žalgirio“ persvara išaugo – 18:12. Tritaškį greitoje atakoje pataikė Artūras Milaknis, dar du taškus pridėjo L.Lekavičius ir po pirmojo kėlinio svečiai buvo priekyje rezultatu 23:18.

Antrojo kėlinio pradžioje iš po krepšio pataikė M.Grigonis, iš viršaus įdėjo Martinas Gebenas, dvitaškį pataikė N.Hayesas, tačiau varžovai sugebėjo rezultatą išlyginti – 29:29. Dar vienu dvitaškiu pasižymėjo M.Grigonis, tritaškį realizavo Thomasas Walkupas, tačiau varžovai įgijo pranašumą – 34:37. Per likusią ketvirčio minutę komandos taškais nepasižymėjo ir į rūbinę „Žalgirio“ krepšininkai išėjo atsilikdami trimis taškais.

Po pertraukos dvitaškiu pasižymėjo J.Lauvergne, greitoje atakoje du taškus pelnė Steve‘as Vasturia, o po to, kai du taškus su pražangą pelnė J.Lauvergne, švieslentėje degė lygus rezultatas – 41:41. Vis tik, „Olympiacos“ surengė spurtą ir pirmą kartą nutolo dviženkliu skirtumu – 41:52. Po dvitaškį pataikė L.Lekavičius ir A.Rubitas, du baudų metimus sumetė M.Grigonis, bet priartėti nepavyko – 47:58.

Paskutinį ketvirtį taikliu dvitaškiu pradėjo M.Grigonis, tritaškį smeigė A.Milaknis, o po dar vieno taiklaus M.Grigonio metimo komandas skyrė šeši taškai – 54:60. Iš kampo tritaškį pataikė M.Grigonis, baudos metimą pataikė J.Lauvergne ir skirtumas dar labiau sumažėjo – 58:62. J.Lauvergne pataikė iš po krepšio, R.Jokubaitis pelnė du taškus su pražanga, bet skirtumas nepakito – 63:67. T.Walkupas pataikė svarbų tolimą metimą, o du taiklūs R.Jokubaičio baudų metimai likus žaisti 3,5 sekundės iki rungtynių pabaigos padovanojo „Žalgiriui“ pergalę.

„Žalgiris“: M.Grigonis 15 (4 rez. perd.), J.Lauvergne 13, R.Jokubaitis 12, A.Milaknis 6, T.Walkupas 6, L.Lekavičius 6, A.Rubitas 4, N.Hayesas 2 (7 atk. kam.), M.Gebenas 2 (5 atk. kam.), S.Vasturia 2, P.Jankūnas 0.

„Olympiacos“: H.Martinas 12, V.Spanoulis 9 (5 rez. perd.), A.Harrisonas 8, S.Vezenkovas 8.