„Baskonia“ pergalė leido „Žalgiriui“ pakilti į šeštą vietą

Klubo nuotr.

Tikrą trilerį Eurolygos septynioliktajame ture laimėjo Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujama komanda.

Vitorijos "Baskonia" (8/8) namie paskutinėmis sekundėmis 71:70 (17:30, 22:17, 16:11, 16:12) palaužė Valensijos "Valencia" (10/7) krepšininkus.

Duško Ivanovičiaus auklėtiniai nutraukė trijų nesėkmių seriją, o Kauno "Žalgiriui" (10/7) leido metus užbaigti šeštoje turnyrinės lentelės vietoje.

Baskai į šturmą pakilo trečiojo ketvirčio viduryje, kai perėmė žaidimo kontrolę ir jį užbaigė spurtu 14:2 bei priartėjo iki 55:58.

Lemiamą kėlinį tritaškiais pradėję Alecas Petersas ir R.Giedraitis išvedė šeimininkus į priekį - 61:58. Vėliau vyko kova "taškas į tašką", o likus pusei minutės "Baskonia" pirmavo minimaliu skirtumu - 71:70. Varžovai nutarė neprasižengti, o baskai išlaikė kamuolį iki paskutinės atakai skirtos sekundės, tuomet Pierria Henry ir Nikola Kaliničius apsikeitė netaikliais tolimais metimais.

Abu lietuviai rungtynes pradėjo starto penkete.

R.Giedraitis per 31 minutę pelnė 14 taškų (4/4 dvit., 2/7 trit., 0/1 baudos), sugriebė 5 atšokusius kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 2 pražangas, dusyk suklydo, 4 kartus pažeidė taisykles ir surinko 11 naudingumo balų.

T.Sedekerskis per 17 minučių įmetė 4 taškus (2/3 dvit., 0/3 trit.), atkovojo 5 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, po 2 kartus suklydo bei prasižengė ir užfiksavo 5 efektyvumo balus.

"Baskonia": Achille Polonara 17 (1/5 trit., 7 atk. kam., 4 bl., 26 naud. b.), Rokas Giedraitis 14 (5 atk. kam.), Luca Vidoza (1/5 trit.) ir Alecas Petersas (3/6 trit.) po 11, Pierria Henry 9 (6 atk. kam., 6 rez. perd.).

"Valencia: Nikola Kaliničius 16 (6/7 dvit.), Fernando San Emeterio 11, Klemenas Prepeličius 10 (2/6 trit., 4 rez. perd.), Derrickas Williamsas ir Martinas Hermannssonas po 9.