Stambule jaunieji žalgiriečiai nugalėjo ir Bursos ekipą

Euroleague.net nuotr.

Stambule vykstančiame Eurolygos jaunimo atrankos turnyre Kauno „Žalgirio“ krepšininkai įsirašė antrąją pergalę. Šeštadienį ryte kauniečiai 76:59 (21:17, 20:21, 16:11, 19:10) nugalėjo Bursos „Tofas“ komandą. Šeštadienį 19.00 val. Arvydo Gronskio auklėtinių dar laukia rungtynės su Madrido „Real“ aštuoniolikmečiais.

Žalgiriečiai mačą su „Tofas“ pradėjo išprovokuodami net 6 varžovų klaidas per 4 minutes, o kitoje aikštės pusėje nesustabdomai žaidė Dovydas Butka. Po jo 9 taškų ir Radvilo Kneižio tritaškio pirmauta 12:2. Liutauro Lelevičiaus tritaškis ir Dominyko Butkos metimas iš vidutinio nuotolio augino pranašumą iki 17:4, bet tada per 4 minučių atkarpą „Tofas“ pelnė 13 taškų be atsako ir lygino rezultatą. Pirmąjį kėlinį užbaigė brolių Butkų taškai – 21:17.

Antrojo kėlinio pirmoje pusėje kauniečiai vėl puikiai darbavosi gynyboje ir pamažu augino skirtumą. Ugnius Jaruševičius pelnė 6 taškus, po du pridėjo Edas Valenta, Titas Sargiūnas ir Dominykas Butka – 33:23. Visgi turkai atsakė dar vienu savo spurtu ir priartėjo iki minimumo (36:35). Kėlinio pabaigoje 6 taškus rinko T.Sargiūnas, padėjęs išlaikyti žalgiriečius priekyje – 41:38.

Po didžiosios pertraukos du įspūdingus dėjimus atliko L.Lelevičius, 4 taškus pridėjo U.Jaruševičius – 49:43. Turkai ir toliau kvėpavo žalgiriečiams į nugaras (49:47), tačiau Dominyko Grendos ir Dominyko Butkos taškai bei L.Lelevičiaus tritaškis į lemiamą kėlinį leido išsinešti 8 taškų persvarą – 57:49.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje paskutinį „Tofas“ bandymą kabintis į rungtynes (59:54) nutraukė du R.Kneižio tritaškiai – 65:54. Dar kartą pasižymėjo U.Jaruševičius ir T.Sargiūnas, o rungtynes užbaigė L.Lelevičiaus tritaškis ir dar vienas dėjimas – 76:59.

„Žalgiris“: L.Lelevičius 17 (2 per. kam.), U.Jaruševičius 13 (6 atk. kam.), Dovydas Butka 11 (5 atk. kam., 4 per. kam.), T.Sargiūnas 10 (4 rez. perd.), R.Kneižys 9 (5 rez. perd., 2 per. kam.), Dominykas Butka 8, M.Krivas 2 (7 atk. kam.), E.Valenta 2 (6 atk. kam.), K.Kublickas 2, D.Grenda 2, E.Bartninkas 0, M.Kočanas 0.

„Tofas“: E.Demiras 17 (13 atk. kam., 2 per. kam., 6 blk., 8 kld.), B,Buyuktuncelas 14 (3 blk.), K.Colas 10 (3 per. kam.).