Žvėriškas B. Daviesas ištempė „Barcą“ į pergalę Monake prieš lygos debiutantus

Barselonos krepšininkai pratęsė savo pergalių seriją Eurolygoje prieš lygos debiutantus iš Monako.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai antrą kartą šią savaitę po pratęsimo 85:81 šventė pergalę įveikdami vietos "AS Monaco" ekipą. Katalonams, tai buvo ketvirtasis laimėjimas, kurie toliau išlieka nenugalėti.

Rungtynių pradžia sėkmingiau susiklostė šeimininkams, kurie likus žaisti kiek dugiau, nei minutę iki pirmojo kėlinio pabaigos įgijo 8 taškų persvarą (20:12) ir privertė Šarą paprašyti minutės pertraukėlės. Po D.Hallo dėjimo Monako pranašumas tapo dviženklis (22:12).

Antrajame ketvirtyje katalonai pradėjo mažinti deficitą ir likus žaisti kiek daugiau, nei minutę komandas skyrė vos 1 taškas (32:31). Pirmąją mačo pusę tolimu metimu užbaigė M.Jamesas (35:31).

Trečiajam kėliniui artėjant į pabaigą B.Daviesas tritaškiu išlygino rezultatą (48:48), o prasidėjus paskutinei kėlinio minutei R.Šmitas tolimu metimu išvedė "Barcą" į priekį (52:54).

Lemiamame ketvirtyje N.Laprovittola įsmeigė du tritaškius (58:64), bet šeimininkai atsakė spurtu 10:2 ir persvėrė rezultatą (68:66). Po N.Laprovittolos trijų baudos metimų Barselonos krepšininkai atsidūrė priekyje (68:69), Diallo atsakė dviem taškais su pražanga (70:69). Likus žaisti minutę B.Daviesas pelnė du taškus su bauda (70:71). Likus žaisti 38 sek. W.Thomasas realizavo dvi baudas (72:71), likus žaisti 20 sek. M.Jamesas pridėjo taip pat dvi baudas (74:71). Likus žaisti 17 sek. B.Daviesas pelnė greitus du taškus iš po krepšio (74:73). Šeimininkai likus žaisti 12 sek. atsakė L.Westermanno 1 baudą (75:72), o likus žaisti 2,7 sek. B.Daviesas atkovojęs kamuolį po C.Higginso gauto bloko ir išlygino rezultatą (75:75). M.Jameso paskutinis tolimas metimas buvo netaiklus.

Mirotičius atidarė pratęsimą taškais iš po krepšio (75:77), o Calathesas įsmeigė tritaškį (75:80). M.Jamesas baigė ataką dėjimu (77:80), o Daviesas atsakė baudomis (77:82). Thomasas atkovojęs kamuolį pelnė du taškus (79:82), o likus žaisti 1:23 min. Jamesas išprovokavo pražangą mesdamas iš trijų taškų zonos, bet įmetė dvi baudas (81:82). Likus žaisti 43 sek. Higginsas realizavo 1 baudą (81:83). Pratęsimo pabaigoje katalonai atkovojo svarbų kamuolį puolime, o likus žaisti 1,5 sek. Higginsas įmetė 2 baudas (81:85).

Pralaimėjusiems Donatas Motiejūnas per 15 minučių įmetė 6 taškus (3/5 dvit., 0.1 trit.), pridėjo 3 atkovotus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą, 1 bloką, dvi klaidas ir 5 naudingumo balus.

Nugalėtojų gretose Rokas Jokubaitis žaidė 14 minučių ir įmetė 2 taškus (1/4 dvit.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, sugriebė 2 kamuolius bei surinko 5 naudingumo balus.

Kitą savaitę katalonai laukia į gimtąjį miestą sugrįžtančio Xavi Pascualio su Sankt Peterburgo "Zenit" klubu.

"AS Monaco": Mike'as Jamesas 16, Willas Thomasas 15, Leo Westermannas 10, Donta Hallas 8, Yakuba Ouattara 7, Donatas Motiejunas 6, Parisas Lee 5, Alpha Diallo, Jerry Boutsiele ir Robas Gray'us 4, Ibrahimas Faye 2 taškai;

"FC Barcelona": Brandonas Daviesas 27, Nikola Mirotičius 14, Nicolas Laprovittola ir Nickas Calathesas 12, Cory Higginsas 6, Nigelis Hayesas-Davisas 5, Rolandas Šmitas 3, Pierre'as Oriola, Kyle'as Kuričius ir Rokas Jokubaitis 2 taškai;