24:0 spurtavęs „Zenit“ sumindė „Baskonia“ su į krepšį nežiūrėjusiu T. Sedekerskiu

Eurolygos septintajame ture susidūrė komandos, kuriose rungtyniauja krepšininkai iš Lietuvos, tačiau intriga buvo tik susitikimo pradžioje.

Artūro Gudaičio ir Mindaugo Kuzminsko atstovaujamas Sankt Peterburgo "Zenit" (4-3) namie 83:54 (21:23, 24:7, 21:7, 18:17) tiesiog sumindė Vitorijos "Baskonia" (3-4) ekipą, kurios marškinėlius vilki Rokas Giedraitis ir Tadas Sedekerskis.

Xavi Pascualio auklėtiniai antrajame kėlinyje atsiliko 21:30, tačiau ketvirtį užbaigė spurtuodami 24:0, o vėliau neleido varžovams net pagalvoti apie pergalę.

Baskai realizavo vos 35,7 proc. (15/42) dvitaškių, 29,4 proc. (5/17) – tolimų metimų, kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo net 27:52, o komandų naudingumas buvo nepadorus – 45:109.

Starto penkete rungtynes pradėjęs A.Gudaitis per 18 minučių pelnė 8 taškus (3/4 dvit., 2/3 baudų), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 3 pražangas, 4 kartus pažeidė taisykles ir surinko 8 naudingumo balus.

M.Kuzminskas per 9 minutes įmetė 3 taškus (0/2 dvit., 1/2 trit.), sugriebė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir užfiksavo 3 efektyvumo balus.

R.Giedraitis dėl traumos praleido antrą mačą.

Nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs T.Sedekerskis per 24 minutes net nemetė į krepšį, atkovojo 3 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo pražangą ir surinko 7 naudingumo balus.

"Zenit": Jordanas Loydas 20 (3/5 trit., 8 atk. kam., 4 rez. perd., 25 naud. b.), Dmitrijus Kulaginas 12 (4/5 trit.), Billy Baronas (2/7 trit.) ir Jordanas Mickey (7 atk. kam.) po 10, Alexas Poythressas (9 atk. kam., 4 rez. perd., 4 bl., 21 naud. b.) ir Artūras Gudaitis po 8.

"Baskonia": Jaysonas Grangeris 13 (1/4 dvit., 3/6 trit., 3 per. kam.), Wade'as Baldwinas (5/12 dvit.) ir Simone Fontecchio (3/10 trit., 4 rez. perd.) po 12, Landry Nnoko 9 (3/8 trit., 3 gauti bl.).