Finalo pakartojime Šaro auklėtiniai laimėjo po pratęsimo, R. Jokubaitis pataikė svarbų metimą

Eurolygos tryliktajame ture susidūrė praėjusio sezono dalyviai bei Turkijos ir Ispanijos čempionai, o pergalę šventė Roko Jokubaičio atstovaujama Barselonos "Barcelona" (11-2).

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje po pratęsimo 95:93 (20:25, 17:22, 25:21, 18:12, 15:13) palaužė Stambulo "Anadolu Efes" (6-7) krepšininkus.

Viso susitikimo metu vyko itin atkakli kova. Pratęsimą baudų metimais išplėšė Shane'as Larkinas, o Nikolos Mirotičiaus dvitaškis likus 2 sekundėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos net nelietė lanko.

Abu šie savo komandų lyderiai papildomo laiko pradžioje gavo po penktą pražangą ir baigė pasirodymą.

Netrukus įsikarščiavęs "Anadolu Efes" strategas Erginas Atamanas užsidirbo iš karto dvi technines pražangas ir buvo išlydėtas iš arenos.

Katalonai susikrovė 7 taškų pranašumą – 91:84. Aikštės šeimininkai pakilo į lemiamą mūšį ir sumažino skirtumą iki minimumo – 90:91. Tuomet R.Jokubaitis pataikė dvitaškį su varžovo pražanga – 90:94.

Tačiau likus 9 sekundėms lietuvis apmaudžiai prarado kamuolį, o Adrienas Moermanas smeigė tritaškį palikdamas varžovams 3 sekundes. Prie baudų metimo linijos stojęs rezultatyviausias karjeros Eurolygoje rungtynes sužaidęs Sertačas Šanli pirmąją pataikė, o antrąją prametė tyčia.

Pirmojo kėlinio viduryje aikštelėje pasirodęs R.Jokubaitis per 22 minutes pelnė 9 taškus (2/5 dvit., 1/2 trit., 2/3 baudų), atkovojo bei perėmė po 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas, po 3 kartus suklydo bei pažeidė taisykles ir surinko 10 efektyvumo balų.

"Anadolu Efes": Vasilije Micičius 26 (3/5 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 10 išpr. praž., 31 naud. b.), Adrienas Moermanas 16 (6 atk. kam.), Shane'as Larkinas 14 (6 rez. perd.), Tiboras Pleissas 13, Krunoslavas Simonas 10 (2/7 trit.).

"Barcelona": Sertačas Šanli 24 (5/6 dvit., 4/5 trit., 25 naud. b.), Nikola Mirotičius 18 (3/3 trit., 8 atk. kam., 5 rez. perd., 233 naud. b.), Kyle'as Kuričius 16 (6 atk. kam.), Nicolasas Laprovittola 14 (2/3 trit., 8 rez. perd.), Rokas Jokubaitis 9 (4 rez. perd.).