D. Motiejūno ekipa po dviejų pratęsimų krito prieš „Real“

Pastaruoju metu puikią sportinę formą demonstruojančios Monako "AS Monaco" (10/12) ekipos su Donatu Motiejūnu pergalių seriją Eurolygoje nutraukė Madrido "Real" (18/3).

Eurolygos reguliariojo sezono rungtynėse, kuriose prireikė net dviejų pratęsimų Prancūzijos ekipa savo žiūrovų akivaizdoje 84:90 (18:16, 16:19, 23:21, 9:10, 10:10, 8:14) vis tik turėjo pripažinti turnyrinės lentelės lyderių pranašumą. Iki šios akistatos "AS Monaco" Eurolygoje buvo laimėjusi keturis susitikimus iš eilės. Tuo tarpu "Real" ekipai tai šeštoji pergalė paeiliui.

33 minutes ant parketo praleidęs D. Motiejūnas pasižymėjo dvigubu dubliu - pelnė 10 taškų (4/11 dvit., 0/3 trit., 2/3 baudos), atkovojo 11 kamuolių, 3 sykius suklydo, perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, bet 3 kartus "stogo" sulaukė pats, išprovokavo 4 pražangas, 2 sykius prasižengė bei surinko 10 naudingumo balų.

Arčiau pergalės per pagrindinį rungtynių laiką buvo aikštės šeimininkai, kurie likus žaisti 2 minutes pirmavo 66:60. Tuomet tritaškį įsūdė Geurschonas Yabusele, o netrukus Rudy Fernandezas tritaškiu šaltakraujiškai išlygino rezultatą. "AS Monaco" dar turėjo progą išplėšti pergalę paskutinėmis akimirkomis, tačiau įvykiai nusikėlė į pratęsimą.

Vis dėlto vieno pratęsimo buvo ne gana, o arčiau pergalės ir vėl buvo prancūzai pirmavę 75:70. Per likusią minutę Vincentas Poirier pelnė dvitaškį su pražanga, o Walterio Tavareso dvitaškis dar kartą išgelbėjo svečius.

Aikštės šeimininkus galiausiai "Real" krepšininkams pavyko palaužti antrojo pratęsimo metu. Gabrielio Decko dvitaškis ir Jeffery Tayloro tolimas šūvis pasiuntė "AS Monaco" į nokdauną.

"AS Monaco": D. Baconas ir A. Diallo po 19, D. Andjusičius - 14, M. Jamesas (2/12 dvit., 1/7 trit., 7 rez. perd.) - 11, D. Motiejūnas - 10 taškų.

"Real": G. Yabusele (3/5 trit., 10 atk. kam.) - 18, Th. Heurtelis (9 rez. perd.) ir V. Poirier (14 atk. kam.) po 10, S. Llullas - 9 taškai.