Rezultatyvus M. Grigonis neišgelbėjo CSKA nuo dramatiškos nesėkmės

CSKA nuotr.

Dramatišką ir labai svarbią pergalę Eurolygos reguliariajame sezone iškovojo Stambulo "Anadolu Efes" (11/11) ekipa.

Dėl vietos atkrintamosiose kovojantis Turkijos klubas svečiuose per pratęsimą 99:97 (23:16, 21:25, 13:23, 29:22, 13:11) palaužė Maskvos CSKA (13/9) su rezultatyviai žaidusiu Mariumi Grigoniu.

Lietuvis buvo antras pagal rezultatyvumą savo komandoje - per 34 minutes įmetė 20 taškų (2/4 dvit., 4/6 trit., 4/4 baudos), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, gavo bloką, išprovokavo 2 pražangas, o rungtynes baigė išnaudojęs pražangų limitą su 20 naudingumo balų.

Pagrindinio rungtynių laiko paskutinės minutės klostėsi itin dramatiškai - likus žaisti 2 minutes po Willo Clyburno tritaškio CSKA išsiveržė į priekį - 82:81. Svečiai atsakė Vasilje Micičiaus ir Adrieno Moermano baudų metimais ir likus žaisti 27 sekundes buvo arčiau pergalės - 84:82.

Lyderio naštą CSKA gretose nešęs Danielis Hackettas smeigė tritaškį su pražanga - 86:84. Vis dėlto per likusį laiką Vasilje Micičius sugebėjo atsakyti dvitaškiu ir nukėlė įvykius į pratęsimą.

Jame ir toliau mačas klostėsi tarsi įtempto siužeto trileryje. Likus žaisti minutę Rodrigue'as Beauboisas pataikė svarbų tritaškį - 97:94. Baudos metimą pridėjo Krunoslavas Simonas, tačiau čia pat M. Grigonis tolimu metimu sugrąžino intrigą į maksimalų tašką. R. Beauboisas kitoje atakoje buvo netikslus, o lemiamą žodį turėjo šansą tarti Aleksėjus Švedas, tačiau eilinis jo tritaškis šiame susitikime (0/7 trit.) skriejo pro šalį, o svečiai įtvirtini pergalę baudos metimus - 99:97.

CSKA: D. Hackettas (6/10 trit.) - 31, M. Grigonis - 20, W. Clyburnas (7 atk. kam.) - 19, J. Bolomboy'us - 7 taškai.

"Anadolu Efes": Sh. Larkinas (5/7 trit., 9 rez. perd.) - 26, R. Beauboisas (7/13 trit., 6 atk. kam.) - 22, V. Micičius (3/5 trit., 6 rez. perd.) - 16, B. Dunstonas - 12, T. Pleissas (12 atk. kam.) - 9 taškai.