Puikiai žaidęs D. Motiejūnas priminė Europai, kas dabar svarbiausia

Donatas Motiejūnas buvo vienas vedlių į užtikrintą Monako "AS Monaco" (14-13) komandos pergalę Eurolygoje.

Sašos Obradovičiaus auklėtiniai namie 92:78 (19:20, 36:13, 20:22, 17:23) įveikė Stambulo "Fenerbahče" (12-11) krepšininkus.

Po šios pergalės Eurolygos debiutantai pakilo į septintą turnyrinės lentelės vietą. Pirmąją tarpusavio dvikovą 96:86 laimėjo Stambulo ekipa.

Turkijos vicečempionams nepadėjo ir po ilgos pertraukos į rikiuotę grįžęs vienas lyderių Nando De Colo. Prancūzo sąskaitoje – 19 taškų (2/3 dvit., 3/7 trit., 6/6 baudų) ir 19 naudingumo balų.

Starto penkete rungtynes pradėjęs D.Motiejūnas per 25 minutes pelnė 18 taškų (7/10 dvit., 0/1 trit., 4/6 baudų), atkovojo 9 (5 – puolime) bei perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 5 pražangas, po sykį suklydo bei pažeidė taisykles ir surinko 25 efektyvumo balus.

"Visų pirma norėtųsi pakalbėti apie situaciją Europoje, žūsta žmonės, visos mūsų mintys yra su Ukraina. Sustabdykite karą Ukrainoje", – po rungtynių kalbėjo lietuvis.

"AS Monaco": Alpha Diallo 24 (7/9 dvit., 3/5 trit., 6 atk. kam., 26 naud. b.), Donatas Motiejūnas 18 (7/10 dvit., 9 atk. kam., 25 naud.b.), Willas Thomasas 14 (2/3 trit., 7 atk. kam.), Mike'as Jamesas 10 (1/5 dvit., 0/5 trit., 4 rez. perd.), Leo Westermannas (2/3 trit., 6 rez. perd.) ir Brockas Motumas po 8.

"Fenerbahče": Nando De Colo 19 (3/7 trit.), Marko Guduričius 18 (5/7 trit.), DyShawnas Pierre'as (6 atk. kam.) ir Danilo Barthelis po 10, Ismetas Akpinaras 8, Šehmusas Hazeras 6 (3 per. kam.).