Dramatiškame „El Clasico“ pusfinalyje dužo „Barcos“ Eurolygos svajonė

Barcelona nuotr.

Šarūno Jasikevičiaus ir Barselono komandos Eurolygos svajonę sužlugdė Madrido "Real" klubas. Katalonai pusfinalyje po dramatiškos kovos 83:86 turėjo pripažinti amžinojo varžovo pranašumą, kurį šiame sezone buvo įveikę penkis sykius iš eilės.

Dėl stipriausio Eurolygos komandos vardo susitiks „Real“ ir titulą ginanti Stambulo „Anadolu Efes“. Dėl bronzos medalių Barselonos komanda žais su Pirėjo „Olympiacos“.

Pirmiuosius taškus pelnė Laprovittola (2:0), Yabusele atsakė tritaškiu (2:3), vėliau prancūzas dar kartą pataikė iš toli (2:6). Sužaidus 2 min. Yabusele baigė ataką dėjimu (2:8). Įpusėjus kėliniui Yabusele pelnė savo 10-ąjį tašką (8:14). Likus žaisti 4 min. Daviesas antrą kartą pataikė iš vidutinio nuotolio (10:14). Abrinesas sumažino deficitą iki 2 taškų (12:14), o po Mirotičiaus tritaškio priekyje buvo "Barca" (15:14). Paskutinę kėlinio minutę Tavaresas baigė ataką "alley-oop" dėjimu (19:18), o Llullas baudos metimu išlygino rezultatą (19:19).

Deckas dvitaškiu su pražanga pradėjo antrąjį ketvirtį (19:22), vėliau tritaškį pridėjo Fernandezas (20:25) ir privertė Šarą paprašyti minutės pertraukėlės. Po pasitarimo grįžę katalonai atsakė Abrineso tritaškiu (23:25). Sužaidus beveik 4 min. Jokubaitis realizavo dvi baudas (25:27). Daviesas galingu dėjimu išlygino rezulatą (27:27), o Laprovittola persvėrė (29:27). Įpusėjus kėliniui Tavaresas ir Daviesas apsikeitė tiksliomis atakomis (31:29). Mirotičiaus 5 taškai iš eilės padidino katalonų persvarą iki 3 taškų (36:33). Likus žaisti 2 min. Laprovittola įsmeigė tritaškį (39:33). Po Mirotičiaus greitos atakos ir Laprovittolos baudų metimų "Barca" įgijo dviženklę persvarą (43:33). Po pirmos mačo pusės 45:34 pirmavo katalonai.

Po ilgosios pertraukos Šanli pelnė pirmuosius taškus (47:34), Abalde atsakė taip pat dviem taškais (47:36). Tavareso du taškai ir Abaldes tritaški sumažino katalonų persvarą iki 6 taškų (47:41). Mirotičius tritaškiu atsatė dviženklę persvarą (54:43). Likus žaisti 4 min. Causeuras pelnė du taškus su pražanga (54:48), o po Tavareso taškų "Real" atsilikimas ištirpo iki 4 taškų (54:50). Daviesas pataikė iš vidutinio nuotolio (56:50), o Yabusele atsakė tritaškiu (56:53). Po Causeuro baudos metimų komandas skyrė tik 1 taškas (56:55). Likus žaisti kiek daugiau, nei minutę Llulas tritaškiu išvedė "Real" į priekį (56:58). Kėlinio pabaigoje Causeuras perėmė kamuolį ir pelnė du greitus taškus (56:60).

Llullas baudomis atidarė lemiamą kėlinį (56:62), dviem baudomis atsakė ir Mirotičius (58:62). Poirier sudrebino krepšį dėjimu (58:64), o Daviesas atsakė 1 bauda (59:64). Sužaidus 3 minutes Llullas realizavo dvi baudas (59:66), o Daviesas pasižymėjo iš po krepšio (61:66). Mirotičius tritaškiu sumažino deficitą iki 4 taškų (64:68), Poirier atsakė dėjimu (64:70). Įpusėjus kėliniui Mirotičius sumetė dvi baudas (66:70), bet Yabusele atsakė tritaškiu (66:73). Po Laprovittolos tritaškio katalonai sumažino deficitą iki 3 taškų (70:73), tačiau Poirier vėl drebino krepšį dėjimu (70:73). Likus žaisti 3 min. Laprovittola dar kartą pataikė iš toli (73:75), o Mirotičius po netaiklių Davieso baudos metimų atsikovojo kamuolį ir išlygino rezultatą (75:75). Causeruras tritaškiu vėl išvedė "Real" į priekį (75:78), o vėliau prancūzas perėmė kamuolį ir pelnė du lengvus taškus (75:80). Calathesas atsakė dviem taškais (77:80), o Daviesas likus žaisti 1:18min. sumažino atsilikimą iki minimumo (79:80). Likus žaisti 21,2 sek. Llulas pelnė du taškus (79:82) ir Šaras paprašė minutės pertraukėlės. Likus žaisti 16,2 sek. Abrinesas užmindamas tritaškio liniją pataikė dvitaškį (81:82). Likus žaisti 15 sek. Hanga realizavo dvi baudas (81:84). Likus žaisti 6 sek. Exumas pelnė du taškus, o likus žaisti 5,3 sek. Llullas įmetė 1 baudą, tačiau kamuolį atsikovojo "Real" ir likus žaisti 2,8 sek. Yabusele įmetė 1 baudą (83:86), o Mirotičiaus desperatiškas metimas iš vidurio aikštės buvo netaiklus.

Vienas geriausių karjeros rungtynių sužaidė Nikola Mirotičius – 32 minutės, 26 taškai, 12 atkovotų ir 2 perimti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai ir 39 naudingumo balai.

R. Jokubaitis per 10 minučių surinko 4 taškus (dvitaškiai 1/2, baudų metimai 2/3), atkovojo kamuolį ir surinko 6 naudingumo balus.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 29 (12 atk. kam., 39 naud. bal.), Nicolas Laprovittola 17 (3-3/6), Brandonas Daviesas 15 (5 atk. kam.), Alejandro Abrinesas ir Dante Exumas po 7.

„Real“: Guerschonas Yabusele (3-4/6, 8 atk. kam.) ir Fabienas Causeur (3 per. kam.) po 18, Sergio Llullas 15 (2-3/10), Walteris Tavaresas 8 (3 blokai).