„Barca“ Eurolygoje finišavo trečioje vietoje

Barselonos krepšininkai Eurolygos sezoną baigė iškovodami trečiąją vietą.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai po pralaimėjimo pusfinalyje palaužė 84:74 Pirėjo "Olympiacos" krepšininkus kovoje dėl trečios vietos.

Katalonų treneriui, tai buvo antrasis kartas kai finalo ketverte liko trečioje vietoje. Prieš tai tokį pasiekimą taip pat Belgrade 2018-aisiais pasiekė su Kauno "Žalgiriu".

Jau ateinantį penktadienį "Barca" pradeda Ispanijos lygos atkrintamąsias varžybas. Ketvirtfinalio serijoje iki dviejų pergalių varžysis su Las Palmo "Gran Canaria" ekipa.

Mirotičius dviem taškais pradėjo paskutiniąsias Eurolygos sezono rungtynes (2:0). Sužaidus 3 minutes po Šanli dvitaškio "Barca" pirmavo 8:2. Įpusėjus kėliniui Walkupas tritaškiu perpus sumažino graikų deficitą (10:7). Po pirmojo kėlinio katalonai turėjo 2 taškų persvarą (20:18).

Antrojo kėlinio pradžioje Sloukas išlygino rezultatą (20:20), bet netrukus Daviesas sugrąžino pranašumą (22:20), o Jokubaitis pridėjo 4 taškus iš eilės (26:20). "Olympiacos" spurtas 2:8 leido vėl išlyginti rezultatą (28:28), o vėliau Sloukas baudos metimu išvedė graikus į priekį (30:31). Davieso du taškai ir Abrineso tolimas metimas vėl truktelėjo "Barcą" į priekį (35:31). Likus žaisti minutę Abrinesas įsmeigė dar vieną tritaškį (43:38), o kėlinio pabaigoje Calathesas pridėjo dvitaškį su pražanga (45:38).

Po ilgosios pertraukos Abrinesas perėmė kamuolį ir baigė ataką dėjimu (47:38), o po Šanli tolimo metimo katalonai susikrovė dviženklę persvarą (50:40). Vėliau Mirotičius pridėjo 5 taškus iš eilės (55:42). Likus žaisti 3 min. Venezokas dviem taškais su bauda sumažino "Olympiacos" deficitą iki vienženklio skaičiaus (60:52). Po trijų kėlinių katalonai pirmavo 62:56.

Sužaidus daugiau, nei 2 min. McKissicas baudų metimais priartino graikus iki 4 taškų (64:60). Mirotičiaus ir Calatheso pastangomis katalonai atitrūko (68:60), tačiau įpusėjus kėliniui Sloukas įsmeigė tritaškį, o McKissicas baigė ataką dėjimu (68:65). "Barcą" toliau į priekį tempė Mirotičius, kuris likus žaisti 3 min. padidino persvarą iki 9 taškų (75:66). Pergalę ir trečiąją vietą rezultatu 84:74 iškovojo Barselonos krepšininkai.

Barselonos "FC Barcelona": Nikola Mirotičius 19, Sertačas Šanli 16, Cory Higginsas 11, Brandonas Daviesas 10, Nickas Calathesas 9, Alexas Abrinesas 8, Nicolas Laprovittola ir Rokas Jokubaitis 4, Dante Exumas 3 taškai;

Pirėjo "Olympiacos": Sasha Vezenkovas 20, Kostas Sloukas 14, Shaquielle'as McKissicas 11, Tyleris Dorsey 10, Thomas Walkupas 8, Giannoulis Larentzakis 5, Moustapha Fallas, Hassanas Martinas ir Livio Jeanas-Charlesas 2 taškai;