R. Jokubaitis buvo tarp lyderių, o „Barcelona“ žengė į Ispanijos Supertaurės finalą

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai antrą kartą šią savaitę laimėjo Katalonijos derbį prieš "Joventut" ir iškopė į Ispanijos Supertaurės finalą, rašo Sarunas13lt.blogspot.com.

Sevilijoje vykstančiame Supertaurės pusfinalyje "Barca" 91:74 pranoko Badalonos krepšininkus.

Sekmadienį finale Šaro lauks tradicinis "El Clasico" prieš Madrido "Real". Mačo pradžia 19:30 val.

Fantastiškas rungtynes sužaidė N.Laprovittola. Argentinietis iš viso pelnė 26 taškus, pataikė net 7 tritaškius ir surinko 29 naudingumo balus.

Tuo metu Rokas Jokubaitis per 20 minučių surinko 11 taškų (3/4 dvit., 1/2 trit., 2/4 baud.), atkovotą bei 2 perimtus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus, 3 išprovokuotas pražangas ir 15 naudingumo balų.

"Barca" pusfinalį atidarė keturiais tritaškiais iš eilės (12:5). Sužaidus 4 min. Guy'us tritaškiu persvėrė rezultatą Badalonos naudai (12:13). Po pirmojo kėlinio 18:22 pirmavo "Joventut" komanda.

Felizas tolimu metimu pradėjo antrąjį ketvirtį (18:25), Barselonos ekipa atsakė 5 tšakais be atsako (23:25). Likus žaisti kiek mažiau, nei 3 min. Tobey ir Laprovittola tritaškiais sumažino dar kartą deficitą iki 2 taškų (37:39). Baigiantis kėliniui Ribas įsmeigė tritaškį ir prieš ilgąją pertrauką sukrovė "Joventut" 7 taškų persvarą (39:46).

Du Laprovittolos tritaškiai po ilgosios pertraukos sumažino atsilikimą iki minimumo (45:46), o Satoransky dėjimu išvedė "Barcą" į priekį (47:46). Vėliau Laprovittola įsmeigė dar vieną tritaškį ir Barselonos spurtas tęsėsi iki 11:0 (50:46). Likus žaisti kiek daugiau, nei 3 min. Laprovittola pataikė savo septintąjį tritaškį (60:54). Paskutinę kėlinio minutę Šanli tolimu metimu pirmą kartą sukrovė "Barcai" dviženklę persvarą (68:57).

Ketvirtajame kėlinyje žaidimą kontroliavo Barselonos krepšininkai, kurie po Šanli ir Tobey tritaškių įgijo 15 taškų persvarą (78:63). Įpusėjus kėliniui Jokubaitis įsmeigė tolimą metimą, o po Pauli tritaškio pranašumas išaugo iki 22 taškų (87:65). Pergalę "Barca" iškovojo rezultatu 91:74.

"Barcelona": Nicolas Laprovittola 26, Sertačas Šanli 12, Rokas Jokubaitis 11, Tomašas Satoransky 7, Nikola Kaliničius, Alexas Abrinesas ir Mike'as Tobey 6, Oriolas Paulis, Sergi Martinezas ir Cory Higginsas 5, Jamesas Nnaji 2 taškai;

"Joventut": Henry Ellensonas ir Joelis Parra 14, Ante Tomičius 13, Kyle'as Guy'us 11, Pau Ribas 8, Andresas Felizas ir Simonas Birganderis 5, Guillemas Vivesas 4 taškai;