R. Jokubaitis žaidė naudingai, bet „Barcelona“ Supertaurės finale pralaimėjo „Real“

Barselonos klubui ir vėl nepavyko iškovoti Ispanijos Supertaurės titulo.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai finale po pratęsimo 83:89 turėjo pripažinti Madrido "Real" ekipos pranašumą pirmoje šio sezono "El Classico" dvikovoje.

Šarui, tai buvo ketvirtasis bandymas iškovoti Ispanijos Supertaurę ir visus kartus finale pralaimėdavo Madrido krepšininkams (2012, 2020, 2021 ir 2022 m.).

Rugsėjo 30-ąją dieną startuoja Ispanijos lyga ir "Barca" pirmąsias rungtynes žais Las Palme.

R. Jokubaitis per 23 minutes įmetė 11 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Deckas ir Šanli pelnė pirmuosius taškus savo komandoms finale (2:2). Katalonų turkas (11 taškai) ir toliau buvo vienintelis pelnantis taškus "Barcos" komandai (13:11). Po Jokubaičio dvitaškio rezultatas tapo lygus (13:13). Po pirmojo kėlinio 17:15 pirmavo "Real".

Sužaidus daugiau, nei 2 min. antrajame kėlinyje Vesely išlygino rezultatą (17:17), o Kaliničius išvedė katalonus į priekį (17:19). Įpusėjus kėliniui Kuričius įsmeigė tritaškį (19:24). Vėliau Kuričius pataikė dar vieną tolimą metimą ir padidino "Barcos" persvarą iki 8 taškų (23:31). Paskutinę kėlinio minutę Kaliničius pirmą kartą sukrovė dviženklį pranašumą (27:37).

Po ilgosios pertraukos katalonai pelnė 4 taškus be atsako (29:41). Šanli sužaidus 3 min. pelnė 17-ąjį savo tašką (33:45). Baigiant įpusėti kėliniui Vesely pelnė du taškus su pražanga (36:47). Keturi iš eilės Musos taškai privertė Šarą paprašyti minutės pertraukėlės (40:47). Likus žaisti kiek mažiau, nei 2 min. Llullas įsmeigė du tritaškius ir išvedė "Real" į priekį (50:49). Trečiojo kėlinio pabaigoje Llullas pataikė dar vieną tolimą metimą (55:49).

Per pirmąją ketvirtojo kėlinio minutę Madrido klubas susirinko 4 komandines pražangas. Sužaidus daugiau, nei minutę Fernandezas įskraidino tolimą metimą (58:51). Katalonai atsakė spurtu 0:8 ir persvėrė rezultatą (58:59). Sužaidus 4 min. Tavaresas persvėrė rezultatą (61:59), tačiau Jokubaitis atsakė tritaškiu (61:62). Įpusėjus kėliniui Vesely užsidirbo penktąją pražangą. Likus žaisti kiek mažiau, nei 3 min. Tavaresas pataikė iš vidutinio nuotolio (67:65), o Tobey baudomis išlygino rezultatą (67:67). Likus žaisti 50 sek. Tavaresas pataikė dvi baudas (71:69), katalonai atsakė Tobey dėjimu likus žaisti 15 sek. (71:71). Paskutinėje atakoje Deckas prametė tritaškį.

Pratęsimo pradžioje Šaras užsidirbo techninę pražangą, o Llullas ir Musa pataikė po baudą (73:71). Laprovittola atsakė tritaškiu (73:74). Vėliau Tavaresas ir Laprovittola apsikeitė tiksliomis atakomis (75:76). Likus žaisti 3 min. Llullas įmetė dvitaškį (77:76), o Tavaresas pridėjo dvi baudas (79:76). Tobey sumažino atsilikimą iki minimumo, bet Tavaresas atsakė taškais iš po krepšio (81:78). Likus žaisti 2 min. Jokubaitis pelnė du taškus (81:80), vėliau Laprovittola bauda išlygino rezultatą (81:81). Likus žaisti 1:11 min. Deckas pelnė du taškus (83:81), tuo pačiu atsakė Jokubaitis (83:83). Likus žaisti 42 sek. Yabusele realizavo dvi baudas (85:83), o "Barcai" užpulti nepavyko. Likus žaisti 11,8 sek. Deckas sumetė dvi baudas (87:83). Šanli metimas buvo netaiklus, o likus žaisti 2,6 sek. Deckas pataikė dvi baudas ir įtvirtino "Real" pergalę (89:83).

"Barcelona": Sertačas Šanli 21, Nicolas Laprovittola 12, Rokas Jokubaitis 11, Kyle'as Kuričius 10, Mike'as Tobey 9, Janas Vesely ir Nikola Kaliničius 8, Alexas Abrinesas 4 taškai;

"Real": Edy Tavaresas 24, Džananas Musa 19, Gabrielis Deckas 15, Sergio Llullas 14, Guerschonas Yabusele 9, Fabienas Causeuras ir Rudy Fernandezas 3, Vincentas Poirier 2 taškai;