„Baskonia“ patiesė Ž. Obradovičiaus kariauną

Dramatišką pergalę Eurolygoje iškovojo solidžiai pasirodžiusių Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos "Baskonia" (2-0).

Baskai namie po pratęsimo 103:96 (14:23, 32:19, 21:26, 22:21, 14:7) palaužė legendinio Željko Obradovičiaus treniruojamus Belgrado "Partizan" (0-2) krepšininkus.

Likus 13 sekundžių Kauno "Žalgirį" dominęs Dariusas Thompsonas tolimu šūviu sumažino skirtumą iki minimumo – 85:86. Jameso Nunnally ranka prie baudų metimo linijos nesudrebėjo – 85:88.

Ioannis Papapetrou pažeidė taisykles prieš Markusą Howardą, o "Baskonia" strategas Joanas Penarroya pareikalavo peržiūros apeliuodamas į nesportinę pražangą, tačiau teisėjai sprendimo nepakeitė. M.Howardas realizavo vieną baudos metimą, tačiau po tokio pat J.Nunnally atsakymo paskutinę sekundę tritaškiu išplėšė pratęsimą.

Papildomo laiko pradžioje serbai pelnė 5 taškus be atsako, tačiau likusią pratęsimo dalį aikštės šeimininkai laimėjo net 14:2.

Starto penkete rungtynes pradėjęs R.Giedraitis per 29 minutes pelnė 13 taškų (2/5 dvit, 2/4 trit., 3/5 baudų), atkovojo 9 bei perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 6 pražangas, 4 kartus pažeidė taisykles ir surinko 21 naudingumo balą.

Nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs T.Sedekerskis per 21 minutę įmetė 11 taškų (3/3 dvit., 1/3 trit., 2/2 baudų), sugriebė kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 2 pražangas bei sykį prasižengė pats ir užfiksavo 11 efektyvumo balų.

"Baskonia": Markusas Howardas 33 (1/4 dvit., 8/12 trit., 7/8 baudų, 27 naud. b.), Matthew Costello 19 (3/4 trit., 23 naud. b.), Rokas Giedraitis 13 (9 atk. kam., 21 naud. b.), Tadas Sedekerskis ir Dariusas Thompsonas (2/6 dvit., 1/4 trit., 7 atk. kam., 5 kl.) po 11.

"Partizan": Kevinas Punteris 26 (3/7 trit., 9/9 baudų, 5 atk. kam., 24 naud. b.), Zachas LeDay 23 (2/2 trit., 10 atk. kam., 32 naud. b.), Mathiasas Lessortas 19 (12 atk. kam., 8 išpr. praž., 34 naud. b.), Jamesas Nunnally 13 (0/5 trit.).