„Monaco“ išsivežė pergalę iš Atėnų, iš trijų lietuvių naudingiausiai žaidė A. Gudaitis

Panathinaikos nuotr.

Eurolygos ketvirtajame ture susidūrė komandos, kuriose rungtyniauja trys krepšininkai iš Lietuvos, o sunkią pergalę šventė Donato Motiejūno atstovaujamas Monako "AS Monaco" (3-1).

Sašos Obradovičiaus auklėtiniai išvykoje po atkaklios kovos 83:80 (29:13, 11:21, 20:25, 23:21) palaužė Atėnų "Panathinaikos" (1-3) ekipą su Artūru Gudaičiu ir Mariumi Grigoniu.

Graikijos vicečempionai tragiškai sužaidė pirmąjį ketvirtį – 13:29, vėliau lipo varžovams ant kulnų. Prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei M.Grigonis 4 taškais iš eilės sumažino skirtumą iki 74:76.

Donta Hallas ataką baigė galingu dėjimu, Mateuszas Ponitka buvo netikslus, nors Parisas Lee ir Panagiotis Kalaitzakis po kartą šovė iš toli, Elie Okobo, Jordanas Loydas ir Mike'as Jamesas baudų metimais įtvirtino pergalę.

Visi trys lietuviai rungtynes pradėjo starto penkete, tačiau itin neišsiskyrė.

Artūras Gudaitis per 27 minutes pelnė 10 taškų (5/8 dvit.), sugriebė 5 kamuolius, išprovokavo 2 pražangas, gavo bloką, po 3 kartus suklydo bei prasižengė ir surinko 7 efektyvumo balus.

M.Grigonis per 15 minučių pridėjo 7 taškus (2/5 dvit., 1/2 trit.), atkovojo 3 bei perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 2 pražangas, gavo bloką, 4 kartus suklydo ir išnaudojęs pražangų limitą baigė pasirodymą be naudingumo balų.

D.Motiejūnas per 5 minutes įmetė 2 taškus (1/2 dvit., 0/1 trit.), sugriebė kamuolį, triskart pažeidė taisykles ir užfiksavo -2 efektyvumo balus.

"Panathinaikos": Derrickas Williamsas 28 (4/6 trit., 6 atk. kam., 28 naud. b.), Mateuszas Ponitka 12 (10 atk. kam., 4 kl., 26 naud. b.), Parisas Lee 11 (3/5 trit.), Artūras Gudaitis 10 (5 atk. kam.).

"AS Monaco": Mike'as Jamesas 27 (3/7 trit., 6/10 baudų, 12 išpr. praž., 29 naud. b.), Elie Okobo 13, Donta Hallas (6 atk. kam., 2 bl.) ir Johnas Brownas (6 atk. kam.) po 10, Jordanas Loydas 9 (4 per. kam.).