R. Giedraitis žvėriškai kovojo dėl kamuolių, o baskai nugalėjo Eurolygos čempionus

Baskonia nuotr.

Tado Sedekerskio ir Roko Giedraičio atstovaujama Vitorijos „Baskonia“ ekipa Eurolygoje iškovojo pergalę. Ji amuose per pratęsimą 114:111 (29:28, 19:23, 22:26, 28:21, 16:13) įveikė Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkus.

Likus pusantros minutės iki ketvirtojo kėlinio pabaigos Vanja Marinkovičius tritaškiu išlygino rezultatą – 93:93. Netrukus Vasilije Micičius realizavo tris baudų metimus, o Marcusas Howardas sumažino skirtumą iki minimalaus.

Shane'o Larkino ranka nesudrebėjo prie baudų metimų linijos, tačiau Daultonas Hommesas tolimu šūviu vėl išlygino rezultatą – 98:98 – pratęsimas.

Dramatiško papildomo laiko pabaigoje pergalę lėmė 4 iš eilės Matthew Costello baudų metimai. Antrą pratęsimą galėjusio išplėšti Tiboro Pleiiso tritaškį blokavo Dariusas Thompsonas.

R. Giedraitis sužaidė išskirtinias rungtynes. Lietuvis per 34 minutes pelnė 7 taškus (2/6 dvit., 0/4 trit., 3/4 baud.), atkovojo 17 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį ir surinko 25 naudingumo balus.

Būtent 17 atkovotų kamuolių yra naujas R. Giedraičio asmeninis atkovotų kamuolių Eurolygoje rekordas.

T.Sedekerskis vėl nebuvo registruotas.

"Baskonia": Mathew Costello 33 (5/8 trit., 5 atk. kam., 33 naud. b.), Dariusas Thompsonas 19 (16 rez. perd., 36 naud. b.), Markusas Howardas 16 (2/10 trit.), Stevenas Enochas 14 (5/6 dvit.), Vanja Marinkovičius 9 (3/6 trit.), Rokas Giedraitis 7 (18 atk. kam., 6 rez. perd., 26 naud. b.).

"Anadolu Efes": Shane'as Larkinas 21 (4/9 trit., 6 rez. perd., 26 naud. b.), Vasilije Micičius (2/3 trit., 5 atk. kam., 21 naud. b.) ir Rodrigue Beaubois (5/9 trit., 2 bl.) po 19, Willas Clyburnas 16 (3/8 dvit., 3/8 trit., 5 atk. kam.), Bryantas Dunstonas (5 atk. kam.) ir Ante Žižičius (5/6 dvit.) po 11.

Turkijos vicečempionai jau vasario 1 dieną savo arenoje priims Kauno "Žalgirį" (12-9). Pirmąją dvikovą Lietuvoje Kazio Maksvyčio auklėtiniai pralaimėjo rezultatu 60:86.