„Žalgiris“ Kipre pranoko „Crvena Zvezda“ krepšininkus

Zalgiris.lt nuotr.

Kauno „Žalgiris“ pergale užbaigė draugišką turnyrą Kipre. Nikosijoje žalgiriečiai iššvaistė 15 taškų pranašumą, bet galiausiai įveikė Belgrado „Crvena Zvezda“ komandą 85:84 (14:21, 27:16, 28:25, 16:22).

Pirmosiose atakose Rolandas Šmitas dukart po krepšiu surado Kevarriusą Hayesą (4:5), bet triskart netaikliai atakavo iš toli, kuo naudojosi varžovai – 5:15. K.Hayesas įdėjo po Dovydo Giedraičio perdavimo, 5 taškus iš eilės pelnė Arnas Butkevičius, netaiklų metimą kartojo Laurynas Birutis – 14:21.

Prametę visus 7 tritaškius pirmajame kėlinyje antrąjį žalgiriečiai pradėjo Brady Maneko, Edgaro Ulanovo ir Danieliaus Lavrinovičiaus taikliais šūviais – 23:28. Iš baudos aikštelės tiksliai metė Lukas Lekavičius ir Keenanas Evansas, E.Ulanovas pridėjo baudų metimus, o po R.Šmito 4 taškų „Žalgiris“ jau buvo priekyje 36:33. Antrąjį kėlinį užbaigė K.Evanso baudų metimai ir E.Ulanovo tritaškis – 41:37.

Trečiojo kėlinio pradžioje A.Butkevičius smeigė tritaškį, L.Birutis pelnė 5 taškus iš eilės – 49:41. B.Manekas ir L.Birutis įmetė po 1 baudą, po krepšiu prasiveržė Nazas Mitrou-Longas, o B.Maneko tritaškis ir A.Butkevičiaus perimtas kamuolys augino skirtumą iki dviženklio – 58:48. N.Mitrou-Longas rinko 5 taškus iš eilės, R.Šmitas realizavo baudas, E.Ulanovas pridėjo 4 taškus ir „Žalgiris“ pirmavo 69:54. Tiesa, kėlinį 8 taškais be atsako užbaigė varžovai – 69:62.

R.Šmitas atidarė ketvirtąjį kėlinį, bet per kitas 5 minutes Kauno komandai taškus nuo baudų metimo linijos pelnė tik E.Ulanovas, todėl „Crvena Zvezda“ persvėrė rezultatą – 73:75. Dvigubą dublį rinkęs L.Birutis buvo išvedęs žalgiriečius į priekį (76:75), bet varžovai rado savo ginklų – 78:82. Tuomet iniciatyvos ėmėsi L.Lekavičius, pataikęs tritaškį ir po E.Ulanovo baudos metimo prasiveržęs su pražanga. Žalgiriečiai apsigynė nuo paskutinės serbų atakos ir šventė pergalę 85:84.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 16, A.Butkevičius 12 (3 per. kam.), L.Birutis 11 (12 atk. kam.), L.Lekavičius 8, R.Šmitas 8, K.Evansas 7 (4 rez. perd., 3 per. kam.), B.Manekas 7 (5 atk. kam.), N.Mitrou-Longas 7, K.Hayesas 6, D.Lavrinovičius 3, T.Dimša 0, D.Giedraitis 0.

„Crvena Zvezda“: R.Giedraitis 19 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), M.Tobey 18, N.Nedovičius 13 (5 rez. perd., 3 per. kam.).