Antrajame kėlinyje „Neptūną“ nokautavęs „Žalgiris“ pasiekė įspūdingą pergalę

Antrajame kėlinyje „Neptūną“ nokautavęs „Žalgiris“ pasiekė įspūdingą pergalę

LKL, kurią remia „Betsson“ / R. Lukoševičiaus nuotr.

Kauno „Žalgiris“ (12-1) 2026-uosius LKL, kurią remia „Betsson“, pirmenybėse pradėjo galingu laimėjimu.



Tomo Masiulio auklėtiniai namuose 112:77 (31:25, 32:6, 23:18, 26:28) sutriuškino Klaipėdos „Neptūną“ (8-5) ir pratęsė savo pergalių seriją iki aštuonių.

Tai buvo rezultatyviausios kauniečių rungtynės šiame sezone, įskaitant ir Eurolygą. Tiesa, net ir toks skirtumas netapo rekordiniu šio sezono kontekste – prieš tai „Žalgiris“ namuose 37 taškais buvo pranokęs „Gargždus“ (108:71).

Klaipėdiečiai priešinosi tik vieną – pirmąjį – kėlinį. Nors šeimininkai iškart veržėsi į priekį ir krovėsi persvarą, „Neptūno“ puolimas funkcionavo neblogai, o po tolimo Vitalijaus Kozio šūvio paskutinėmis pirmojo ketvirčio sekundėmis viskas atrodė neblogai – 25:31.


Visgi jau netrukus „Žalgiris“ ėmė absoliučiai dominuoti ant parketo. Antrajame kėlinyje sužaidus pusantros minutės Rihardas Lomažas baudų metimais surinko du taškus (29:36) ir po to sekė beveik aštuonios tuščios uostamiesčio krepšininkų minutės, per kurias žalgiriečiai smaginosi puolime pelnydami 20 taškų be atsako (56:29). Netrukus po Sylvaino Francisco dėjimo kauniečiai dvigubai lenkė oponentus – 62:31, o prieš pertrauką baudos metimą dar pridėjo Mantas Rubštavičius. Šis Klaipėdos klubo kėlinys, kuomet buvo pelnyti vos šeši taškai, tapo nerezultatyviausiu viso sezono kėliniu LKL, kurią remia „Betsson“, čempionate.

Po pertraukos nebuvo panašu, kad svečiai yra pajėgūs apkarpyti deficitą iki padoresnio skaičiaus. Priešingai – šeimininkai sugebėjo susikrauti 40-ies taškų persvarą (75:35). Likus žaisti dešimt minučių, viskas jau buvo aišku – 86:49.

Lietuvos čempionai nemažino apsukų ir toliau neleido atotrūkiui bent kiek sumažėti. M. Rubštavičius baudos metimu pelnė 100-ąjį komandos tašką sukeldamas džiaugsmą ant suolo ir tribūnose. Laisva pavarą mačą užbaigęs „Žalgiris“ galiausiai užfiksavo didžiausią sezono pergalę vietiniame fronte.

Visas T. Masiulio dvyliktukas pasižymėjo taškais, o labiausiai rezultatyvumu išsiskyrė Deividas Sirvydis. Jo sąskaitoje – 20 taškų (5/5 dvit., 3/6 trit., 1/1 baud.) ir tiek pat naudingumo balų.

Efektyvumu jį lenkė tik Laurynas Birutis, pelnęs 17 taškų, atkovojęs 5 kamuolius ir sukaupęs 25 naudingumo balus.

Atitinkamai slogiame „Neptūno“ pasirodyme rezultatyviausias buvo R. Lomažas (11 tšk.), o naudingiausias – Donatas Tarolis (9 tšk., 3 atk. kam., 13 naud. bal.).

„Žalgiris“: Deividas Sirvydis 20, Laurynas Birutis 17, Sylvainas Francisco ir Arnas Butkevičius po 12, Mantas Rubštavičius 10, Ąžuolas Tubelis 9, Mosesas Wrightas 8, Edgaras Ulanovas 7, Ignas Brazdeikis ir Maodo Lo po 6.


„Neptūnas“: Rihardas Lomažas 11, Donatas Tarolis, Aurimas Majauskas ir Harrisonas Cleary po 9, Arnas Velička ir Arnas Beručka po 7.

LKL.lt

Video rekomendacijos: