Paskutinių sekundžių trileris Pasvalyje baigėsi sunkia „Žalgirio“ pergale

Kauno „Žalgirio" antras šio sezono vizitas Pasvalyje buvo kur kas sunkesnis. Iki ketvirtojo kėlinio vidurio atsilikinėję kauniečiai svečiuose 77:74 (27:24, 14:22, 13:14, 23:14) nugalėjo „Pieno žvaigždes".

„Žalgiris" ir toliau lieka vienvaldžiu „Betsafe–LKL" lyderiu, o „Pieno žvaigždės" nusileido į paskutinę 10-ąją poziciją.

Pirmoji rungtynių dalis „Žalgiriui" klostėsi ne taip, kaip tikėtasi. Antrajame kėlinyje 8 taškų pranašumą įgiję kauniečiai nesugebėjo užsikurti, o „Pieno žvaigždės" tuo pasinaudojo. Po dviejų kėlinių švieslentėje degė gan netikėtas rezultatas – 46:41 pasvaliečių naudai.

Prie to stipriai prisidėjo namų komandos užsieniečių Edgaro Lasenbergo ir Mike'o Bruesewitzo duetas. Pastarasis per pirmuosius du kėlinius realizavo visus 4 mestus tritaškius, o E. Lasenbergas atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Žalgiris", kaip ir visą sezoną, pirmoje rungtynių dalyje rėmėsi neįprasta rotacija. Aikštėje spėjo pasirodyti visi rungtynėms registruoti krepšininkai, o jaunasis žalgirietis Rokas Jokubaitis pirmą kėlinį sužaidė be keitimų.

R. Jokubaitis ir KC Riversas buvo naudingiausi „Žalgirio" žaidėjai iki pertraukos – atitinkamai 10 ir 12 naudingumo balų.

Po pertraukos „Pieno žvaigždės" ir toliau stebino. Tapo įprasta, jog „Žalgiris" trečiajame kėlinyje palaužia varžovų viltis, tačiau namų komanda trečiajame kėlinyje turėjo 9 taškų pranašumą. Vis gi pradėjus tiksėti ketvirtojo kėlinio laikui „Žalgiris" susiėmė.

Artūro Milaknio tritaškis ir Thomaso Walkupo dvitaškis persvėrė rezultatą (68:67). Minimalus skirtumas laikėsi iki pat rungtynių pabaigos, tačiau „Pieno žvaigždės" retu šansu išplėšti pergalę nepasinaudojo.

Likus 24 sekundėms iki rungtynių pabaigos pasvališkiai atsilikinėjo 2 taškų skirtumu, tačiau Johnas Gillonas apmaudžiai paleido kamuolį į užribį. T. Walkupas prametė vieną baudos metimą, tačiau pasvališkiai ir šia galimybe nepasinaudojo – Miha Lapornikas nepataikė tritaškio.

„Žalgiriui" šiose rungtynėse koją kišo prastas pataikymas iš toli. Kauniečiai realizavo 11 iš 31 tritaškio, o prastą pataikymą iliustravo snaiperio A. Milaknio tritaškių grafa (1/6 trit.).

Aiškaus lyderio „Žalgiris" šeštadienį neturėjo. Daugiausiai taškų (15) įmetė Nigelas Hayesas, o dviženklį taškų skaičių perkopė dar trys žaidėjai – KC Riversas, Zachas LeDay ir T. Walkupas. Naudingumu išsiskyrė pastarasis – surinko 14 naudingumo balų.

„Pieno žvaigždžių" sudėtyje dviženklį naudingumą perkopė visi startinio penketo nariai. Rezultatyviausiai šeimininkų gretose žaidė Miha Lapornikas (20 tšk.), o naudingiausiai Mike'as Bruesewitzas (19 naud. bal). Po pertraukos užsikirto Mike'o Bruesewitzo ranka – iki pertraukos 4 iš 4 tritaškių realizavęs amerikietis poto įmetė tik 1 iš 4.

„Pieno žvaigždės" šeštadienį vertėsi be Laimono Kisieliaus ir Arvydo Šikšniaus. „Žalgirio" rotacijoje vis dar trūksta Mariaus Grigonio.

„Pieno žvaigždės": M. Lapornikas 20 (3/10 trit.), M. Bruesewitzas 17 (5/8 trit., 4 atk. kam.), Paulius Petrilevičius 12 taškų.

„Žalgiris": N. Hayesas 15 (3/5 trit.), KC Riversas 13 (3/8 trit.), T. Walkupas (4 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Z. LeDay po 10 taškų.