Paaiškėjo „Žalgirio“ biudžetas: sudėtyje gali būti pokyčių, o tikslas - Eurolygos atkrintamosios

Paaiškėjo „Žalgirio“ biudžetas: sudėtyje gali būti pokyčių, o tikslas - Eurolygos atkrintamosios

Prieš pirmąsias naujojo sezono Eurolygos namų rungtynes Kauno „Žalgiris“ pakvietė žiniasklaidos atstovus į spaudos konferenciją, kurioje klubo direktorius Paulius Motiejūnas pristatė 2021–2022 m. biudžetą.



Jau prasidėjusiame sezone Kauno komandos biudžetas sieks 10 mln. eurų. Iš jo didžiausia dalis – 7,2 mln. eurų teks žaidėjų ir trenerių atlyginimams.

Tiesa, pajamų skiltyje Lietuvos čempionai turėjo realistiškai įsivertinti pandemijos keliamus iššūkius ir iš bilietų pardavimo per sezoną prognozuoja surinkti 1,1 mln. eurų (laikotarpyje prieš pandemiją iš bilietų buvo surenkama iki 4,6 mln. eurų per sezoną). Bendra pajamų suma, sudėjus finansavimą iš savivaldybės, iš reklamos ir partnerysčių gaunamas lėšas bei pridėjus iš TV teisių ir sportinių premijų gaunamas pajamas, siekia 8,1 mln. eurų sumą.

Dėl pandeminės situacijos susidarius biudžeto deficitui, „Žalgiris“ nusprendė pasinaudoti pagalbos verslui priemone ir su Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdančia Pagalbos verslui fondą, sudarė  2 mln. eurų vertės paskolos sutartį. Suteikta paskola turės būti grąžinta per šešerius metus.


„Formuojant šio sezono biudžetą labai atsargiai įsivertinome pajamas iš bilietų. Praėjusių metų pavyzdys parodė, kad pandemijos eiga gali pakoreguoti saugumo reikalavimus arenose, kurie sumažina ar visiškai panaikina galimybes surinkti dalį suplanuoto biudžeto. Todėl nusprendėme apsidrausti ir pasinaudojome paskolos galimybe, kad turėtume subalansuotą biudžetą. Jei pajamos iš bilietų grįš į bent panašų priešpandeminį lygį, šią paskolą galėsime grąžinti daug greičiau“, – sakė „Žalgirio“ direktorius P.Motiejūnas.

Ženkliai sumažinus biudžetą, būtų prarastas per paskutinius keletą metų pasiektas įdirbis. Konkuruoti Eurolygoje negalinti komanda dar labiau sumažintų sirgalių bei partnerių lūkesčius, o tai apribotų „Žalgirio“ pajamas ir ateityje. Pasak P.Motiejūno, bet kokie drastiški pakitimai sporto klubų biudžetuose turi ilgametį poveikį visam komandos darbui bei pasiekimams.

P. Motiejūnas neatmeta galimybės, kad klube įvyks pokyčiai, nes žaidimas kol kas netenkina.

„Nežaidžiame taip, kaip norime žaisti. Matysime, kokia situacija bus. Kol kas analizuojame, intensyviai stebime kas, kur ir kaip. Tikrai gali būti, kad kažkas keisis ir pasistiprinsime“, – teigė P. Motiejūnas


Kol kas „Žalgiris“ pardavė tik 3000 abonementų.

„Taip pasielgėme todėl, kad yra buvę ribojimų - sodinti žiūrovus kas antroje kėdėje, skirstyti žmones. Nenorėjome konflikto, kad nebūtų kas nors nuskriaustas, jei vėl pasakytų, jog reikia laikytis saugaus atstumo“, - paaiškino P.Motiejūnas. Bilietus į atskiras rungtynes klubas pardavinės tik mėnesiui į priekį.

Komandai iškelti tikslai laimėti Lietuvos krepšinio lygą bei Karaliaus Mindaugo taurę ir Eurolygoje patekti į atkrintamąsias varžybas. Lietuvos turnyruose, pasak P.Motiejūno, kitokių tikslų ir būti negali. Eurolygoje anksčiau būdavo keliamas tikslas laimėti tam tikrą rungtynių skaičių, bet dabar požiūris pasikeitė.

„Anksčiau Eurolyga mokėdavo premijas už laimėtas rungtynes. Dabar yra fiksuota parama ir mūsų biudžetas nepriklauso nuo laimėtų rungtynių skaičiaus. Todėl manome, kad reikia įvardinti kitą tikslą - kovoti dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas“, - teigė klubo vadovas.


Spaudos konferencijoje taip pat buvo pristatytas „ŽalGeriausios komandos“ projektas. Pasidžiaugta ir „Žalgiris Insider“ platformos, kurioje papildomu turiniu džiaugiasi jau daugiau nei 3000 prenumeratorių, pasiektais rezultatais.





Zalgiris.lt

Video rekomendacijos: