Triuškinamą persvarą iššvaistęs „Neptūnas“ sugebėjo palaužti „Rytą“

LKL nuotr.

Klaipėdos „Neptūno“ (14-16) komanda rungtynių viduryje sužinojo, kad net pergalė nieko nekeis. Nepaisant to, Dainiaus Adomaičio auklėtiniai namuose nepritrūko motyvacijos nugalėti Vilniaus „Rytą“ (26-4) – 93:88 (30:14, 22:22, 23:20, 18:32).

Tiesa, vienu metu „Neptūnas“ turėjo triuškinamą persvarą (69:40), tačiau pabaigoje vos neprisižaidė, nes ją greitai išbarstė.

Vilniečiai yra reguliaraus „Betsafe-LKL“ sezono nugalėtojai ir ketvirtfinalyje kausis su Alytaus „Dzūkija“, o „Neptūnas“, užėmęs septintąją poziciją, sulauks Kauno „Žalgirio“ išbandymo.

Klaipėdos komanda gerai pradėjo rungtynes ir greitai įgavo dviženklę persvarą po Deivido Gailiaus metimo – 14:4. Nors Tanneris Leissneris nutraukė „Ryto“ sausrą, jam atsakė Žygimantas Janavičius ir kontrolę savo rankose išlaikė šeimininkai – 21:10. Tritaškiu su sirena kėlinį dar uždarė Matas Jogėla, leidęs savo ekipai būti priekyje 30:14.

Antrajame kėlinyje „Neptūnas“ ėmė triuškinti varžovus (35:14), tuo tarpu Jarviso Williamso indėlio vilniečiams nepakako. Nors geresnę atkarpą surengti „Rytui“ pavyko (28:41), ją greitai stabdė Benas Griciūnas – 45:28.

Po pertraukos situacija nesikeitė, Martynas Mažeika pelnė 9 taškus iš eilės, o jo komanda išlaikė kontrolę savo rankose – 69:40. „Rytas“ pašvelnino rezultatą (51:73), bet intrigos po trijų ketvirčių liko mažai.

Tiesa, taip buvo tik iš pirmo žvilgsnio.

Per tris minutes „Neptūnas“ pelnė vos tašką – baudą pataikė D.Gailius, tuo tarpu vilniečiai rinko jau 10 taškų – 66:76. B.Griciūnas ir Ž.Janavičius pataikė „Neptūnui“ labai reikalingus metimus, bet labiau atitrūkti nebuvo lengva. Vaidas Kariniauskas skirtumą rėžė iki 8 taškų, o klaidos „Neptūnui“ kainavo brangiai – likus 37 sek. T.Leissneris buvo taiklus – 82:87. Skirtumas tirpo toliau – šanso nešvaistė ir K.Smithas su Luku Ulecku (88:89), o liko vos 6 sek. K.Smithui skirta nesportinė pražanga, leidusi „Neptūnui“ tvirtinti pergalę.

„Neptūnas“: Žygimantas Janavičius 20 (10 rez. perd.), Benas Griciūnas 16 (5 atk. kam.), Deividas Gailius 15, Nojus Mineikis (3/6 trit.) ir Martynas Mažeika – po 11, Matas Jogėla 7.

„Rytas“: Jarvisas Williamsas 21 (8 atk. kam.), Vaidas Kariniauskas (6 rez. perd.) ir Lukas Uleckas (4/5 trit.) – po 19, Tanneris Leissneris 12, Kennethas Smithas 9.