„Wolves“ rado savo kriptonitą – trečią kartą nusileido „Neptūnui“

LKL nuotr.

Karaliaus Mindaugo taurėje („Citadele KMT“) antrąjį ratą pradėjo Klaipėdos „Neptūnas“ (3-1) ir „Wolves“ (2-2).

A grupės mače Alytuje 90:84 (23:19, 22:24, 20:13, 25:28) triumfavo klaipėdiečiai.

Rungtynės prasidėjo lygiai, o antrajame kėlinyje „Neptūnas“ startavo itin smagia atkarpa – pirmiausia prasiveržęs palei galinę liniją per Marcosą Delia įkrovė Matas Jogėla, greitoje atakoje pasismagino ir Maliekas White’as, o iš toli pataikė Matas Vaitkus – 30:21. Rokas Gustys ėmėsi perdavimų skirstytojo rolės, o įsibėgėjęs Oskaras Pleikys suteikė svečiams dviženklę persvarą, kurią apkarpė tik penki Arno Beručkos taškai paeiliui – 43:37.

Prieš pat ilgąją pertrauką skirtumą tarp komandų sumenkino du Mindaugo Lukauskio tritaškiai, tačiau ekipoms pailsėjus Austinas Wiley grąžino dviženklę persvarą svečiams – 58:48. Tiesa, netrukus amerikietis buvo nubaustas nesportine pražanga už Regimanto Minioto stabdymą.

Ketvirtajame kėlinyje vidurio puolėjas sukūrė dar vieną įsimintiną epizodą, galingai įkraudamas iš viršaus. Eigirdo Žukausko tritaškis vėl padėjo „vilkams“ priartėti – 67:71. Svečių pozicijas sutvirtino Hugo Invernizzi pražangą išprovokavęs ir visus tris baudų metimus realizavęs Nojus Mineikis (79:72). Svarbų žingsnį link pergalės dvitaškiu su pražanga padėjo Mindaugas Girdžiūnas, netrukus tai pakartojo ir Žygimantas Janavičius – 89:81.

Efektingus epizodus kūręs A. Wiley iš viso per 21 minutę surinko 16 taškų (7/11 dvitaškių, 2/3 baudų metimų), atkovojo 7 kamuolius, blokavo 3 metimus, kartą suklydo, 4 sykius prasižengė ir finišavo su 17 naudingumo balų.

„Neptūnas“ laimėjo jau trečiąjį komandų susitikimą šį sezoną. Kovas „Citadele KMT“ klaipėdiečiai pradėjo pergale 85:81, o lapkričio pradžioje Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) triumfavo 100:80.

Draugiškose rungtynėse FIBA Pasaulio taurės atrankos „lango“ metu sužibęs Juanas Gomezas de Liano oficiliame mače grįžo prie kuklesnio vaidmens ir nuo suolo Rimo Kurtinaičio pakeltas nebuvo.

„Wolves“: Ahmadas Caveras 24 (5 atk. kam.), Kristupas Žemaitis 17 (8/9 dvitaškių), Marcosas Delia 13.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas ir Austinas Wiley (7 atk. kam.) po 16, Matas Jogėla 13, Rokas Gustys 10, Oskaras Pleikys ir Žygimantas Janavičius (9 rez. perd., 5 klaidos) po 9.