LKL sezono starte – tritaškiais panevėžiečių krepšį suvarpiusio „Neptūno“ pergalė

Betsafe-LKL nuotr.

Šeštadienio vakarą Klaipėdoje oficialiai prasidėjo 31-asis „Betsafe-LKL“ sezonas, kuriame pergalingai startavo Klaipėdos „Neptūnas“ (1-0).

Tritaškiais prapliupę Mindaugo Brazio auklėtiniai namuose 91:81 (16:14, 29:24, 18:26, 28:17) pranoko Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (0-1) ir iškart atsidarė savo pergalių sąskaitą pirmenybėse.

Abi komandos įsibėgėjo lėtai, tačiau greičiau tai padarė šeimininkai, kurie po penkių Sterlingo Gibbso tritaškių pirmojoje dalyje pirmavo 45:38. Po pertraukos panevėžiečiai kiek pagerino žaidimą ir lemiamas dešimt minučių pasitiko jau priekyje – 64:63. Visgi „Neptūnas“ pamažu susigrąžino iniciatyvą ir likus mažiau nei kelioms minutėms jau turėjo dviženklį atotrūkį (85:74). Galiausiai Roberto Štelmaherio auklėtiniai jau nesugebėjo pakeisti rungtynių baigties ir turėjo pripažinti priešininkų pranašumą.

Uostamiesčio klubas pirmame sezono mače demonstravo pavydėtiną taiklumą iš toli. Tikslą pasiekė net 18 klaipėdiečių tritaškų iš 29 (62 proc.). Palyginimui, pernai tiek pat tritaškių pataikę „Wolves“ buvo sezono rekordininkai.

Fantastiškai savo ekipos sirgaliams prisistatė „Neptūno“ naujokas Sterlingas Gibbsas. Amerikietis pelnė net 26 taškus (7/9 trit.) ir surinko 26 naudingumo balus. Rezultatyvus buvo ir veteranų duetas – Deividas pelnė 16 taškų, Žygimantas Janavičius pridėjo 15.

Svečių gretose išsiskyrė 16 taškų pelnęs Paulius Valinskas, 14 pridėjęs Gabrielius Maldūnas bei universaliai rungtyniavęs kapitonas Vytenis Lipkevičius (7 tšk., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 21 naud. bal.).

Susitikimą praleido klaipėdiečių naujokas Ignas Sargiūnas, susižeidęs šonkaulį. Mačo nebaigė ir trečiojo kėlinio pabaigoje kojos traumą patyręs Martynas Pacevičius.

Robertas Štelmaheris pirmajame savo mače už „7bet-Lietkabelio“ vairo nuo suolo nepakėlė Liutauro Lelevičiaus.

„Neptūnas“: Sterlingas Gibbsas 26, Deividas Gailius 16, Žygimantas Janavičius 15, Zsomboras Maronka 12, Mindaugas Girdžiūnas 8, Tommy Rutherfordas 6.

„7bet-Lietkabelis“: Paulius Valinskas 16, Gabrielius Maldūnas 14, Nikola Popovičius 11, Gediminas Orelikas 10, Deividas Sirvydis 8, Vytenis Lipkevičius 7, Alenas Hadžibegovičius ir Martynas Varnas po 6.