I. Sargiūno baudos metimas išplėšė „Neptūnui“ pirmą KMT pergalę

„Betsafe-LKL“ nuotr.

Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT) pirmąją pergalę įsirašė Klaipėdos „Neptūnas“ (1-0), kuris svečiuose 87:86 (19:18, 26:15, 14:19, 17:24, 11:10) po pratęsimo palaužė Mažeikių „M Basket-Delamode“ (0-1) pasipriešinimą.

A grupėje kita akistata klaipėdiečių lauks su Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (spalio 18 d.), o mažeikiškiai kausis su „Gargždais“ (spalio 19 d.).

Nepaisant to, kad klaipėdiečiai kėsinosi pabėgti mačo pradžioje (7:2), Kay‘aus Bruhnkes metimai leido Mažeikių ekipai lyginti rezultatą – 7:7. Iki pirmojo kėlinio pabaigos kova vyko lygiai, bet vėliau „Neptūnas“ po truputį tolo ir po Igno Sargiūno metimo pirmavo jau 41:31.

Nors po dviejų kėlinių skirtumas buvo dviženklis (33:45), Henris Kantonenas, Martynas Paliukėnas ir Danielis Dolencas stengėsi nepaleisti varžovų į priekį labiau, o po Andrio Misterio bei Artūro Jomanto metimų komandas skyrė 7 taškai – 52:59.

Intriga liko gyva ir toliau (56:63), nors laikas buvo svečių sąjungininkas. Vis tik to Mažeikių ekipai užteko. Po D.Dolenco metimo rezultatas jau buvo lygus (71:71), o žaisti liko 2 minutės. A.Misteris paleido tritaškį paskutinę atakos sekundę ir taip persvėrė rezultatą (74:71), tačiau jam šaltakraujiškai atsakė D.Gailius – 74:74. M.Paliukėnas ir I.Sargiūnas apsikeitė dvitaškiais (76:76), pastarasis galėjo išplėšti pergalę, bet nepataikė ir komandos ėjo į pratęsimą.

Jame nė viena komanda nebuvo atitrūkusi labiau. I.Sargiūnas prametė svarbius baudų metimus, kurie galėjo skirtumą auginti iki trijų taškų (84:83), tuo tarpu K.Bruhnke pelnė taškus su pražanga – 86:84. Liko minutė, veterano nervus rodė D.Gailius (86:86), o I.Sargiūno laukė dar vienas baudų išbandymas. Jam pavyko įmesti vieną baudą, kuri tapo lemtinga ir pergalinga – 87:86.

„M Basket-Delamode“: Danielis Dolencas 15 (3/4 trit., 7 atk. kam.), Henris Kantonenas (7 rez. perd.) ir Andris Misteris (4/5 trit.) – po 14, Kay‘us Bruhnke 12, Chauncey Collinsas 9, Artūras Jomantas 8.

„Neptūnas“: Martynas Pacevičius 18 (8 atk. kam., 24 n.b.), Ignas Sargiūnas 16, Timas Lambrechtas 12, Deividas Gailius ir Mindaugas Girdžiūnas – po 11.