Įspūdingą panevėžiečių šturmą atlaikęs „Rytas“ triumfavo puolimo fiestoje

Betsafe-LKL nuotr.

Kardinaliai skirtingomis rungtynių pusėmis pažymėtame mače – jubiliejinė Vilniaus „Ryto“ (20-4) pergalė „Betsafe-LKL“ čempionate.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 113:110 (34:20, 35:26, 22:33, 22:21) palaužė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (13-11).

Vos prieš 10 dienų „Rytas“ panevėžiečius parklupdė ir jų namuose (89:77).

Šiame „Betsafe-LKL“ sezone rezultatyvesnis mačas vyko tik sykį – kuomet susitiko Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ ir Klaipėdos „Neptūnas“ (112:102).

Po geresnio vilniečių starto sekė ir panevėžiečių atsakas (11:12). Visgi antroji pirmojo kėlinio pusė priklausė kapitono Margirio Normanto vedamiems šeimininkams, kurių persvara pradėjo augti žaibišku greičiu – 34:20. Antrajame kėlinyje „Ryto“ taškų rinkimo tempas neatslūgo, o atotrūkis prieš pertrauką tapo nepadorus (68:41).

Vis tik net ir toks sostinės krepšininkų puolimo uraganas galutinai svečių nepalaužė – jie trečiojo ketvirčio pradžioje jau buvo aptirpdę milžinišką deficitą iki 53:69, o lemiamą dešimties minučių atkarpą pasitiko vis dar turėdami vilties – 79:91.

Nenado Čanako kariauna toliau rodė tvirtą charakterį ir netrukus komandas skyrė jau tik metimas – 91:94, o prieš akis dar buvo daugiau nei pusė kėlinio. „Rytas“ savo situaciją pagaliau stabilizavo lemiamomis minutėmis, kuomet sugebėjo dėl pražangų eliminuoti Vytenį Lipkevičių bei Džordže Gagičių, tuo pačiu susikurdami saugesnį rezervą (106:94). Panevėžio krepšininkai dar nepasidavė ir mėgino sugrįžti, bet užbaigti pradėto stebuklo jiems nepavyko – pergalę šventė šeimininkai ir jų aistruoliai.

Nugalėtojų gretose dominavo neseniai po traumos sugrįžęs M. Normantas. Jo sąskaitoje – 27 taškai (5/7 trit.) ir 29 naudingumo balai. Po 14 taškų į komandos kraitį atnešė Justinas Gorhamas, Javinas DeLaurier bei R.J. Cole'as.

Pralaimėtojams daugiausiai taškų nešė lietuvių gynėjų trio: 17 taškų pelnė Paulius Valinskas, 16 – Deividas Sirvydis, 15 – Martynas Varnas.

Panevėžiečiai šįkart vertėsi be Gedimino Oreliko, Liutauro Lelevičiaus ir Niko Stuknio, o ant parketo nepasirodė ir mačui registruotas Dovis Bičkauskis.

„Rytas“: Margiris Normantas 27, Justinas Gorhamas, Javinas DeLaurier ir  R.J. Cole'as po 14, Martynas Echodas ir Gytis Radzevičius po 10, Arnas Velička 8, Marcusas Fosteris 6.

„7bet-Lietkabelis“: Paulius Valinskas 17, Deividas Sirvydis 16, Martynas Varnas 15, Džordže Gagič 13, Diante Baldwinas 10, Gabrielius Maldūnas 9, Vytenis Lipkevičius 8, Džiugas Slavinskas 7.