Lietuvos rinktinė išsigelbėjo mače su Dramblio Kaulo Kranto ekipa

Lietuvos rinktinė (2-0) antrajame olimpinės atrankos mače turėjo daug vargo, tačiau galiausiai į turnyro pusfinalį žengia iš A grupės pirmosios vietos.

Kazio Maksvyčio vyrai tik po nuožmaus paskutinių sekundžių trilerio 97:93 (24:18, 23:24, 18:30, 32:21) nukovė Dramblio Kaulo Kranto krepšininkus (0-1).

Olimpinės atrankos pusfinalis vyks naktį iš penktadienio į šeštadienį. Jame mūsiškiai susidurs su B grupės antrąja komanda, kuri paaiškės kitame grupės etapo ture. Visas rungtynes tiesiogiai transliuoja TV3 televizija.

Mačas su Afrikos žemyno atstovais prasidėjo sunkiai – varžovai kurį laiką pirmavo, tačiau puolime ledus pralaužę lietuviai po pirmojo ketvirčio jau buvo priekyje 24:18. Nors antrajame kėlinyje atotrūkis tapo dviženklis (40:29), nesėkminga pirmosios dalies pabaiga iš turėtos persvaros paliko tik 5 taškus – 47:42.

Prabėgus pusei trečiojo kėlinio, varžovai galutinai prisivijo lietuvius ir trapų pranašumą turėjo tai vieni, tai kiti. Prastas ketvirčio finišas lėmė 7 taškų deficitą žengiant į lemiamą atkarpą – 65:72.

Prie nesėkmių virtinės netrukus prisidėjo ir nesportinė Luko Lekavičiaus pražanga (65:74). Tuomet lyderystės ėmėsi Domanto Sabonio bei Mariaus Grigonio tandemas (77:78), bet po to sekė šio dueto dvi nesportinės pražangos, vėl nubloškusios mūsiškius atgal – 77:83. Pamažu lietuviai naikino skirtumą, kol likus pusantros minutės D. Sabonis atstatė lygybę (90:90), o L. Lekavičius netrukus pataikė gyvybiškai svarbų dvitaškį – 92:90. Po minutės pertraukėlės oponentai smeigė tritaškį, tačiau tuo pačiu atsakė L. Lekavičius (95:93). Varžovams nebepavyko suregzti rezultatyvaus išpuolio, tad dramatiška pergalė galiausiai priklausė lietuviams.

Sunkų triumfą šįsyk nukalė lyderių kvartetas – D. Sabonis (22 tšk., 9 atk. kam., 24 naud. bal.), M. Grigonis (18 tšk., 7 rez. perd., 18 naud. bal.), E. Ulanovas (10 tšk., 8 atk. kam., 4 rez. perd., 22 naud. bal.) bei L. Lekavičius (13 tšk., 12 naud. bal.).

Lietuva: Domantas Sabonis 22, Marius Grigonis 18, Lukas Lekavičius 13, Edgaras Ulanovas 10, Ąžuolas Tubelis 9, Donatas Motiejūnas 7, Rokas Jokubaitis 6.

Dramblio Kaulo Krantas: Deonas Thompsonas 18, Jeanas Philippe’as Dally 15, Nisre Zouzoua 13, Solo Diabate ir Assemianas Moulare po 12, Lionelis Kouadio 8, Vafessa Fofana 7, Amadou Sidibe 6.