Unikalus dėmesys kurtiesiems – rungtynių komentavimas kube gestų kalba

Unikalus dėmesys kurtiesiems – rungtynių komentavimas kube gestų kalba

Elvio Žaldario nuotr.

Vilniaus „Wolves Twinsbet“ ir Las Palmo „Gran Canaria“ rungtynės buvo ypatingos gausiam būriui vaikų ir jaunimo, turinčiam klausos negalią.



Klubo, Eurolygos ir Lietuvos kurčiųjų sporto komitetu, šį sezoną vykdo „One Team“ programos projektą kuriuo siekiama padidinti kurčiųjų susidomėjimą krepšinio sportu, skatinti aktyvų gyvenimo būdą, gerinti socialinį įsitraukimą ir integraciją į visuomenę per krepšinį.

Praėjusi Europos taurės savaitė buvo skirta „One Team“ programos veikloms. Jos metu Stambule žaidusi „Vilkų“ komanda jas pristatyti nusprendė kitame varžybų ture, kai rungtynes žaidė jau savo žiūrovų akivaizdoje.

„Mes šį sezoną darbuojamės su kurčiaisiais ir turime gera laiką sporto salėse kartu su broliais Lavrinovičiais su Kristupu Žemaičiu. Rimantas Kaukėnas prisijungia. Labai linksmai sportuojame. Kadangi praėjusi savaitė buvo „One Team“ savaitė, bet mes žaidėme rungtynes išvykoje, tai nusprendėm šią progą atšvęsti šiandien“, – apie vieną svarbiausių renginio akcentų pasakojo projekto vadovas Titas Servutas.


Rungtynėse su svečiais iš Ispanijos klausos negalią turintys vaikai palydėjo krepšininkus ant parketo komandų pristatymo metu. Tuo pačiu, „Wolves Twinbet“ ir „Gran Canaria“ dvikovą vaikams stebėti padėjo arenos kube rodomas vertėjas, į gestų kalbą vertęs tiesioginę transliaciją komentavusių TV komentatorių žodžius.

Toks rungtynių komentavimas kurtiesiems arenoje savo unikalumu nustebino ir Eurolygos organizaciją.

„Labai didžiuojamės jūsų veiklomis rungtynių metu. Planuojame ateityje tai rodyti kaip pavyzdį platesnei auditorijai. Labiausiai mintyse turiu gestų kalbos vertėjo kube sprendimą. To dar niekas niekada nėra daręs per visą „One Team“ laikotarpį“, – laiške klubui stebėjosi vienas iš programos kuratorių Kristers Pukitis.

Rungtynių metu vilniečius palaikę vaikai per ilgąją pertrauką patys galėjo pažaisti krepšinį ir išbandyti parketą bei arenos lankų kietumą, o po jų – arenos užkulisiuose pabendrauti, nusifotografuoti ir gauti autografus iš svarbią pergalę iškovojusios sostinės komandos krepšininkų.

Pasak T. Servuto, projekto nauda ir svarba visuomenei yra neabejotina.

„Mes gal kartais per daug susikoncentruojame į paprastus žmones ir pamirštam tuos kuriuos kažkur gyvenimas nuskriaudė. Ta programą yra būtent skirta tam, kad ji padėtų tiems žmonėm įsilieti į krepšinį, skatinti savo bendruomenės augimą ir krepšinį pamatyti kitomis akimis“, – teigė T. Servutas.

BcWolves.com

Video rekomendacijos: