Dar vienas varžovas – tik Europos taurėje kovojantis Belgijos klubas, su kuriuo yra nesuvestų sąskaitų

Pirmąsias trejas Europos taurės rungtynes pralaimėjusi Panevėžio „Lietkabelio“ komanda C grupėje atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje – privalo trečiadienį nuskinti pirmąją pergalę, nes vėliau „Top 16“ traukinį pasivyti gali būti pernelyg sudėtinga.



Į „Cido“ areną atvyksta Antverpeno „Telenet Giants“ ekipa, kuri taip pat pralaimėjo pirmuosius tris mačus ir yra identiškoje situacijoje, kaip ir panevėžiečiai.

Įdomu tai, kad šiuo metu Christophe‘o Beghino auklėtiniai žaidžia tik Europos taurėje, kadangi Belgijos pirmenybės nevyksta dėl koronaviruso situacijos ir startuos tik lapkričio pirmąjį savaitgalį.

„Lietkabelis“ turi nesuvestų sąskaitų su „Telenet Giants“ klubu, kadangi su juo dukart susitiko FIBA Čempionų lygoje 2018–2019 m. sezone ir tuomet varžovams namie nusileido 87:91, o išvykoje pralaimėjo 64:70. Iš tuometinės sudėties Belgijos komandoje liko buvęs „Šiaulių“ puolėjas Davidas Dudzinskis, Dennisas Donkoras ir Vrenzas Bleijenberghas.


Neabejotinu „Telenet Giants“ lyderiu šiuo metu yra Kennethas Smithas. 27 metų 191 cm ūgio amerikietis žaidžia net po 32 minutes, įmeta 13,3 taško, atkovoja 2,7 kamuolio, atlieka po 5 rezultatyvius perdavimus ir renka 15,7 naudingumo balo. Jam geriausiai talkina Ibrahimas Faye (11,3 tšk.), Stephaunas Branchas (11 tšk.) ir jau minėtas kapitonas D.Dudzinskis (10,3 tšk.).

„Lietkabelio“ treneris-skautas Laimonas Eglinskas teigė, kad visas žaidimas sukasi aplink įžaidėją K.Smithą bei svarstė, kas yra geriau – žaisti tik Europos taurėje ar dviem frontais.

– Kokį žaidimą propaguoja „Telenet Giants“?

– Išskirčiau Smithą, aplink kurį sukasi visas žaidimas. Tai yra žmogus, kuris visą laiką būna su kamuoliu ir organizuoja visą žaidimą – visa komanda seka paskui jį. Ekipa rungtyniauja gana patrauklų krepšinį, ieško daug įdomių momentų, kai nutraukia derinį ar įkerta laiku bei efektingai užbaigia ataką. Galėčiau išskirti ir centrą Ibrahimą Faye, kuris yra 209 cm ūgio, bet labai mobilus. Silpniau žaidžia nugara į krepšį, bet prieš lėtesnius oponentus gali ir veidu į krepšį sužaisti, ir iš toliau pataikyti.

Matoma aiški atskirtis tarp startinio penketuko ir atsarginių žaidėjų minučių. Tai reiškia, kad labai aiškiai sudėlioti vaidmenys?

– Taip, jie turi pagrindinius žaidėjus. Kitas aspektas – rungtyniauja tik Europos taurėje ir nereikia skirstyti krūvių bei taupytis. Visi žino savo vietas ir tai duoda naudos.

O labiau privalumas ar trūkumas, kad kiti žaidžia po du susitikimus per savaitę, o „Telenet Giants“ – tik po vieną?


– Yra ir pliusų, ir minusų. Kai turi vienerias rungtynes, gali skirti daugiau laiko pasiruošimui, gali daugiau nustebinti varžovus, kai įvedi kažkokias naujoves. Kita vertus, rungtyniaujant po du mačus žaidėjai greičiau pradeda jausti vienas kitą, gerėja susižaidimas.

Žvelgiant į „Telenet Giants“ tritaškių pataikymą,  jis nesiekia net 30 proc. Ar tai yra viena iš silpnesnių oponentų vietų?

– Jie daugiau akcentuoja žaidimą baudos aikštelėje. Pagrindinis įžaidėjas Smithas mėgsta veržtis į dešinę ir tada tik žiūri, kur numesti kamuolį. Tie patys perimetro žaidėjai yra aštresni, o ne tik stovi ties tritaškiu ir laukia metimo. Tikrai komanda turi žaidėjų, galinčių įmesti tritaškius.





KKLietkabelis.lt

Video rekomendacijos: