Naujas Europos taurės tritaškių rekordininkas J. Smithas: apie tai negalvojau, buvo sunkus mačas

Kaip jau rašėme, Kazanės "Unics" (3/2) iškovojo pergalę Europos taurės rungtynėse ir išvengė trečios nesėkmės paeiliui. Praeitą savaitę Rusijos komanda savo aikštėje po pratęsimo 91:93 nusileido Badalonios "Joventut", o sekmadienį VTB Vieningoje lygoje 81:93 turėjo pripažinti lietuviškojo Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" pranašumą.

Trečiadienį Dimitrio Prifčio auklėtiniai namie 90:87 (21:19, 19:30, 29:17, 21:21) palaužė Venecijos "Umana Reyer" (2/3) krepšininkus.

Šiame susitikime "Unics" snaiperis Jamaras Smithas pelnė 20 taškų ir pataikė 6 iš 9 tolimų metimų. Amerikietis su 226 tritaškiais turnyre aplenkė iki šiol pirmavusį ilgametį Valensijos "Valencia" gynėją Rafą Martinezą (223). Trečioje vietoje rikiuojasi buvęs žalgirietis Marko Popovičius (207).

"Pojūčiai dėl rekordo puikūs. Man pasisekė, kad sužaidžiau tiek daug rungtynių Europos taurėje. Turėjau puikius komandos draugus, kurie dalijosi su manimi kamuoliu.

Kažkas prieš mačą man pasakė, kad galiu pasiekti rekordą, jei pataikysiu tris tritaškius. Tačiau apie tai šiandien negalvojau. Tiesiog viską dariau dėl pergalės.

Tai buvo labai sunkios rungtynės. Varžovai puikiai atakavo, vertė mus vargti gynyboje ir gerai pataikė iš toli. Mes pradėjome geriau žaisti po pertraukos, pradėjome veikti patikimiau ir sugebėjome perlaužti dvikovos eigą."

Nuo 2017 metų Kazanėje rungtyniaujantis 33 metų 191 cm ūgio gynėjas šiame Europos taurės sezone vidutiniškai per 32 minutes pelno 18,6 taško (60,6 proc. trit. - 20/33), atkovoja 2,6 bei perima 1,8 kamuolio, atlieka 4,6 rezultatyvaus perdavimo ir renka po 20 naudingumo balų.