„Rytas” patyrė skaudžią nesėkmę Čempionų lygoje

Išretėjusios sudėties Vilniaus "Rytas" (1/2) pralaimėjo itin svarbų mačą trečiosiose FIBA Čempionų lygos E grupės rungtynėse. Po košmariško pirmojo kėlinio Donaldo Kairio auklėtiniai namie 81:85 (12:28, 33:14, 18:18, 18:25) nusileido Rygos VEF (2/1) krepšininkams.

Dvikova prasidėjo svečių tolimu metimu bei įspūdinga ataka "žemė-oras" - 0:5. Pirmuosius taškus vilniečiams pelnė Kristjanas Kitsingas, tačiau netrukus D.Kairiui teko stabdyti žaidimą - 2:11. Įpusėjus ketvirčiui dvitaškį pataikė jaunasis Augustas Marčiulionis - 4:19. Pirmojo vilniečių tritaškio autoriumi tapo K.Kitsingas - 7:22. Po pirmųjų dešimties minučių skirtumas buvo didžiulis - 12:28.

VEF strategas Janis Gailitis paprašė pertraukėlės sužaidus vos 45 sekundes - 16:28. Varžovus spausti nuo pat galinės linijos pradėję vilniečiai šovė į priekį - 25:31 po dviejų K.Kitsingo tritaškių ir Gyčio Radzevičiaus dvitaškio su pražanga. Šeimininkai nesustojo, dar 5 taškus paeiliui surinkęs G. Radzevičius sumažino skirtumą iki minimumo - 30:31. Netrukus Dovis Bičkauskis tolimu metimu pirmą kartą išlygino rezultatą - 33:33. Pirmą kartą šeimininkus į priekį tolimu šūviu išvedė Mindaugas Girdžiūnas - 42:40. Netrukus D.Bičkauskis užsidirbo techninę pražangą.  Komandos išėjo ilsėtis "Rytui" pirmaujant 45:42.

Po ilgosios pertraukos atsigavo prieš pat rungtynes į Vilnių grįžęs Maurice'as Ndouras - 49:42. A.Marčiulionis pelnė 5 taškus paeiliui - 55:46. G.Radzevičius dvitaškiu pirmą kartą pavertė pranašumą dviženkliu - 61:50. Svečiai sėkmingiau sužaidė pabaigą, ir prieš lemiamą ketvirtį vilniečiai pirmavo 63:60.

Varžovai jau pirmąją minutę išsiveržė į priekį - 63:64. Netrukus D.Kairiui teko stabdyti žaidimą - 64:69 po Arčio Ate tolimo šūvio. Įpusėjus ketvirčiui Lietuvos vicečempionai atsiliko 71:74. Michaelas Kyseris pataikė dvitaškį su pražanga - 74:78. Prasidėjus priešpaskutinei minutei puolime prasižengęs VEF lyderis Kyle'as Allmanas baigė pasirodymą - 74:80. Įtemptoje pabaigoje triumfavo svečiai - 81:85.

„Rytas“: Martynas Echodas 20 (6 atk. kam.), Augustas Marčiulionis 15 (7 rez. perd.), Gytis Radzevičius 12 (7 atk. kam.), Kristjanas Kitsingas 11, Maurice'as Ndouras (5 atk. kam.) ir Dovis Bičkauskis po 9, Mindaugas Girdžiūnas 5.

VEF: Michale'as Kyseris 18 (8/11 dvit., 9 atk. kam.), Kyle'as Allmanas 17 (9 rez. perd., 6 kl.), Alexanderis Madsenas 14 (5 praž.), Artis Ate 11, Kristeris Zorikas 9, Isaiahas Piinero 8.