E. Žukauskas su A. Juškevičiumi įteikė dovaną K. Maksvyčiui – išplėšė patekimą į pusfinalį

Šiandien Lietuvos vyrų rinktinės vyriausiuoju treneriu paskirtas Kazys Maksvytis šia proga jau gavo ir dovaną – jo vadovaujamas klubas pateko į FIBA Čempionų lygos atrankos turnyro pusfinalį.

Ado Juškevičiaus ir Eigirdo Žukausko atstovaujama Permės "Parma" ekipa Sofijoje (Bulgarija) po dramatiškos kovos 79:76 (22:12, 13:26, 19:17, 25:21) palaužė Eilato "Hapoel" krepšininkus.

Rusijos komanda po pirmojo kėlinio turėjo dviženklį pranašumą, tačiau varžovai iš Izraelio nenuleido rankų.

Likus pusei minutės iki ketvirtojo ketvirčio pabaigos A.Juškevičius tolimu šūviu persvėrė rezultatą, tačiau apsiginti be pražangos nepavyko. Nors varžovai susigrąžino minimalų pranašumą, A.Juškevičius pataikė dvitaškį su pražanga, o E.Žukauskas įtvirtino pergalę baudų metimais.

Abu lietuviai rungtynes pradėjo starto penkete ir buvo rezultatyviausi nugalėtojų gretose.

E.Žukauskas per 31 minutę pelnė 19 taškų (2/5 dvit., 2/6 trit., 9/9 baudų), atkovojo 9 bei perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, sykį pažeidė taisykles ir surinko 25 naudingumo balus.

A.Juškevičius per 20 minučių įmetė 16 taškų (6/8 dvit., 1/5 trit., 1/1 baudos), sugriebė 3 kamuolius, atliko 2 perdavimus, po 2 kartus suklydo bei prasižengė ir užfiksavo 13 efektyvumo balų.

12 taškų pridėjo buvęs Vilniaus "Ryto" centras Artiomas Parachovskis (7 atk. kam., 2 bl.), po 8 – Marcelis Ponitka (4 rez. perd.) ir Jevgenijus Voronovas.

Pralaimėjusiems Bryonas Allenas (5 atk. kam.) pelnė 28, Justinas Pattonas (2 bl.) – 16, Joaquinas Szuchmanas – 8 taškus.

Pusfinalyje permiečiai susitiks su Le Mano "Sarthe" ekipa iš Prancūzijos.