Įspūdingai žaidęs E. Žukauskas atvedė K. Maksvyčio kariauną į Čempionų lygos atrankos finalą

Neseniai Lietuvos rinktinės treneriu paskirto Kazio Maksvyčio auklėtiniams iki patekimo į FIBA Čempionų lygą – vienas žingsnis.

Ketvirtadienį Eigirdo Žukausko ir Ado Juškevičiaus atstovaujamas Permės "Parma" klubas Sofijoje vykstančio kvalifikacinio turnyro pusfinalyje 82:69 (20:13, 18:23, 21:16, 23:17) įveikė Le Mano MSB ekipą iš Prancūzijos.

Finale Rusijos komandos laukia Ukrainos atstovai – Kamensko "Prometej" krepšininkai.

Abu Lietuviai rungtynes pradėjo starto penkete ir svariai prisidėjo prie pergalės.

E.Žukauskas per 33  minutes pelnė 14 taškų (3/4 dvit., 2/4 trit., 2/2 baudų), sugriebė 8 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, dukart pažeidė taisykles ir surinko 24 naudingumo balus.

A.Juškevičius per 24 minutes įmetė 10 taškų (2/3 dvit., 2/7 trit.), atkovojo 3 bei prarado 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, dusyk prasižengė ir užfiksavo 9 efektyvumo balus.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 17 taškų surinkęs Jeremiah Hillas (6 rez. perd.), 11 pridėjo buvęs Vilniaus "Ryto" centras Artiomas Parachovskis (10 atk. kam.), 8 – Marekas Mejeris.

Pralaimėjusiems Scottas Bamforthas (4/8 trit., 6 atk. kam., 8 rez. perd., 23 naud. b.) pelnė 22, TaShawnas Thomasas (6 atk. kam.) – 16, Terry Tarpey (5 atk. kam., 2 bl.) ir Matthieu Gauzinas – po 10 taškų.