K. Maksvyčio kariauna išbarstė triuškinantį pranašumą ir laimėjo paskutinėmis sekundėmis

FIBA nuotr.

Sunkią pergalę pirmajame FIBA Europos taurės antrojo etapo mače iškovojo Eigirdo Žukausko ir Ado Juškevičiaus atstovaujama Permės "Parma" (1-0).

Kazio Maksvyčio auklėtiniai Lenkijoje 72:70 (33:12, 19:17, 10:22, 10:19) palaužė Varšuvos "Legia" (0-1) krepšininkus.

Po dviejų kėlinių Rusijos komanda pirmavo triuškinančiai (52:29), tačiau po ilgosios pertraukos visiškai subyrėjo ir intriga truko iki pat finalinės sirenos.

Likus 13 sekundžių iki ketvirtojo kėlinio pabaigos svečiai išnaudojo atakai skirto laiko limitą, o lenkai atsilikinėjo vos 2 taškais (70:72). Permiečius išgelbėjo tai, kad nebuvo išnaudotas pražangų limitas, tad sumaniai pažeidus taisykles šeimininkams liko 5 sekundės atakai, o Jure Skifičiaus tolimas metimas tikslo nepasiekė.

Abu lietuviai rungtynes pradėjo starto penkete ir solidžiai prisidėjo prie pergalės.

E.Žukauskas per 33 minutes pelnė 10 taškų (1/3 dvit., 2/6 trit., 2/2 baudų), atkovojo 8 bei perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, dukart prasižengė ir surinko 17 naudingumo balų.

A.Juškevičius per 33 minutes įmetė 7 taškus (1/4 dvit., 1/3 trit., 2/2 baudų), sugriebė 5 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, 5 kartus suklydo, dusyk pažeidė taisykles ir užfiksavo 10 efektyvumo balų.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 18 taškų surinkęs Aleksandras Platunovas (5/8 trit., 5 atk. kam.), 10 pridėjo Artiomas Parachovskis (5/5 dvit.).

Pralaimėjusiems J.Skifičius ir Raymondas Cowelsas (4 per. kam.) pelnė po 14 taškų.