K. Maksvyčio kariaunai prireiks lemiamos pergalės, E. Tubučio ir A. Mikalausko ekipa užėmė pirmą

FIBA Europos taurės antrojo etapo I grupės mače susidūrė komandos, kuriose rungtyniauja keturi krepšininkai iš Lietuvos, o nesėkmę patyrė rinktinės stratego Kazio Maksvyčio auklėtiniai.

Eigirdo Žukausko ir Ado Juškevičiaus atstovaujama Permės "Parma" (3-2) namie po atkaklios kovos 75:79 (14:20, 22:24, 16:17, 23:18) nusileido Leideno "Zorg and Zekerheid" (5-1) ekipai su Einaru Tubučiu ir Arūnu Mikalausku.

Pirmą dvikovą K.Maksvyčio kariauna savo gerbėjų akivaizdoje pralaimėjo rezultatu 88:91.

Nyderlandų komanda grupėje užėmė pirmą vietą, o rusai dėl antrosios pozicijos ir patekimo į atkrintamąsias varžybas kovos su Varšuvos "Legia" (3-2) krepšininkais.

Visi keturi lietuviai rungtynes pradėjo starto penkete ir buvo pastebimi.

Solidžiausiai pasirodė E.Tubutis, kurio sąskaitoje – 7 taškai (2/3 dvit., 1/1 trit.), 7 atkovoti bei 1 perimtas kamuolys, 2 rezultatyvūs perdavimai, 2 blokuoti metimai, 3 klaidos, 2 pražangos ir 15 naudingumo balų per 32 minutes.

A.Mikalauskas per 27 minutes pelnė 16 taškų (5/12 dvit., 1/3 trit., 3/4 baudų), atkovojo 5 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau 5 kartus suklydo, 4 sykius prasižengė ir surinko 9 efektyvumo balus.

E.Žukauskas per 24 minutes įmetė 10 taškų (2/2 dvit., 2/6 trity.), atkovojo bei prarado po kamuolį, dukart pažeidė taisykles ir užfiksavo 6 naudingumo balus.

A.Juškevičius per 27 minutes pridėjo 8 taškus (2/4 dvit., 1/4 trit., 1/7 baudų), sugriebė 7 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, triskart prasižengė ir surinko 10 efektyvumo balų.