„Rytas“ nusileido Herclijos ekipai ir komplikavosi padėtį Čempionų lygoje

Vilniaus „Ryto“ (2/3) ekipai nepavyko iškovoti svarbios pergales FIBA Čempionų lygoje. Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 90:101 (18:23, 17:30, 31:16, 24:32) nusileido Herclijos „Bnei Herzliya“ (2/3) krepšininkams.

Pergalė „Ryto“ ekipai būtų užtikrinusi vietą įkrintamosiose, tačiau dabar viskas komplikuojasi. Paskutiniame grupės mače vilniečiai susitiks su Tenerifės „Lenovo“. Čia „Rytui“ bus būtina pergalė, o „Bnei Herzliya“ žais su Atėnų „Peristeri“.

Tai buvo atsakomoji šių komandų H grupės akistata. Pirmąją dvikovą Izraelyje po atkaklios kovos 90:85 laimėjo aikštės šeimininkai.

Likus kelioms minutėms iki rungtynių starto, Marcusas Fosteris atsiėmė savo Čempionų lygos lapkričio MVP apdovanojimą.

Tritaškiu mačą atidarė Elvaras Fridrikssonas, tačiau tuo pačiu atsakę varžovai pradėjo imti rungtynių iniciatyvą į savo rankas. M. Fosteris per kėlinį pelnė 8 taškus, tačiau pranašumas po dešimties minučių buvo Izraelio ekipos pusėje – 18:23.

Antrasis kėlinys nebuvo nė kiek sėkmingesnis vilniečiams. Po beveik 8 minučių antrajame ketvirtyje skirtumas tarp komandų siekė net 23 taškų (27:50).

Margiris Normantas tritaškiu uždarė kėlinį ir į rūbinę išbėgo degant 35:53 rezultatui.

Po ilgosios pertraukos „Rytas“ grįžo su kitokiu veidu. E. Fridrikssonas išprovokavo nesportinę pražangą, pasipylė ir taiklūs tolimi metimai, po techninės pražangos, varžovų lyderis, Sandy Cohenas buvo išvarytas iš rungtynių. Veiksmo aikštelėje buvo neapsakomai daug.

Su sirgalių energija užsikūrusi sostinės ekipa likus 4 kėlinio minutėms turėtą deficitą sumažino iki vienženklio (56:64).

„Rytas“ sugrįžo ir sugrįžo galingai, po trijų kėlinių atsilikdamas tik vienu tolimu metimu – 66:69. Trečiajame kėlinyje dominavęs Gytis Masiulis sumetė net 10 baudų iš 12 bandymų.

Tačiau lemiamame kėlinyje iniciatyvą susigrąžino „Bnei Herzliya“ krepšininkai. Praėjus 3 minutėms komandas vėl skyrė dviženklė persvara (70:81).

Dar bandžiusiam pabaigoje kabintis „Rytui“ pergalės pasiekti nepavyko – taškų lenktynėse vilniečiai svečiams iš Izraelio nusileido 90:101.

"Rytas": Marcusas Fosteris 23 (8/13 dvit., 1/8 trit., 4 rez. perd.), Elvaras Fridrikssonas 22 (3/6 trit., 7/7 baudų), Gytis Masiulis 13 (10/12 baudų, 6 atk. kam.), Martynas Echodas 10 (10 atk. kam., 5 – puolime, 3 bl.), Gytis Radzevičius (6 atk. kam.) ir Margiris Normantas po 8, Evaldas Kairys 4 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Benedekas Varadis 2, Jarvis Williamsas (5 atk. kam.) ir Tomas Lekūnas po 0.

"Bnei Herzliya": Maurice'as Kempas 33 (14/20 dvit., 11 atk. kam., 4 rez. perd., 37 naud. b.), Chrisas Babbas (2/12 trit.) ir Stephenas Thompsonas (3/7 trit.) po 16, Sandy Cohenas 15 (3/5 trit.), Quintonas Hookeris 12 (6 rez. perd., 4 per. kam.).