[BLOG'as] Sporto leidiniai

Kažin ar yra Lietuvoje žmonių, bent kiek besidominčių krepšiniu ir nežinančių „Lietuvos ryto“ priedo „Krepšinis“. Tiesa, jo kaip ir nebėra. Bet prisiminti verta.

Išskirtiniai interviu ne tik iš Lietuvos, bet ir visų pasaulio šalių, originalūs straipsniai bei rubrikos. Viskas, ką darė šie žurnalistai, verta dėmesio. Tik atvykdavo į Lietuvą naujas legionierius, „Krepšinyje“, rubrikoje „Veidas“ atsirasdavo jo interviu. Apie kelią i krepšinį, vaikystę, autoritetus, pomėgius, pačią asmenybę. Taip pat žavėdavo užsienio žurnalistų išversti tekstai, kurie sportininkų gyvenimą vaidzuodavo kone kaip pasaką. Dabar Lietuvoje to nebėra niekur. Gali rasti nebent pelnytų taškų ir atkovotų kamuolių statistiką.

„Krepšinyje“ rasdavai ne tik mielų darbų, bet ir išskirtinių reportažų iš Eurolygos, Europos taurės ar vietinių lygų. Tarkim išskirtinis dėmesys visada buvo skiriamas LKL finalams. Juk tai mums aktualu!

Šiuo metu  Lietuvoje, jei neklystu, yra 4 sportui skirti leidiniai – „Mūsų krepšinis“, „Spo:)“, „Sporto žmonės“ ir „Olimpinė panorama“, apie kurią, tikriausiai, mažai kas žino.

„Mūsų krepšinis“ – gražus bei geras krepšiniui skirtas leidinukas. Regis, nebūtų prie ko prikibti, bet – visas dėmesys skiriamas Lietuvos sportininkams. Gal tai teisinga? Bet nė neabejoju, kad daugelis skaitytojų norėtų sužinoti apie legionierius, rungtyniaujančius Lietuvoje ar, paprasčiausiai, kitus Europos bei Amerikos žaidėjus.

Kitas sąrašiuke esantis žurnalas – „Spo:)“. Nepakartojama iliustracija, dėmesio verti plakatai bei viršeliai. Originalūs, netgi labai geri straipsniai. Nepaisant viso to, tai nėra vien krepšiniui skirtas leidinys. Kartais „Spo:)“ populiariausiai Lietuvos sporto šakai skiria tiek mažai dėmesio, kad aš pagailiu tų 6 litukų...

BE TO! Vienas iš geriausių šiuo metu Lietuvoje esančių sporto leidinių gali bankrutuoti! Buvo netgi užsiminta apie paskutinį numerį... Kol kas tai tik nuogirdos ir labai tikiuosi, jos nepasitvirtins.

Šiuo metu daugiausiai mano kritikos sulaukia „Respublikos“ priedas „Sporto žmonės“. Pirmiausia, tai labai šališkas žurnalas, akivaizdu, kad „prijaučiama“ tik vienai komandai“. Nors „Krepšinis“ buvo sostinės žurnalas, tokių nesąmonių nebuvo. Antra, nesuprantu šio leidinio redaktoriaus. Antraštės – pritrenkiančios, pasiėmusi žurnalą į rankas visada tikėdavausi perskaityti ką nors įdomaus. Deja... Regis puslapiai užpildyti taip, kad paprasčiausiai neliktų tuščios vietos.

9 „Sporto žmonių“ numeris. Straipsnio pavadinimas – „legionierių kasmet vis daugės“.  Rašau redaktoriui laišką ar, tiksliau, pasiūlymą, kad būtų visai įdomu sužinoti apie legionierių karjerą, „užkuliusius“, kelią į krepšinį bei Lietuvą. Jis atsakė, kad šis straipsnis yra būtent apie tai.  Antaštės – „Priežastis – mokesčiai“; „langas į Europą“ (kiek iš viso Lietuvoje būta legionierių); „Kol kas 12 legionierių“; „Kaune – 4 užsieniečiai“ (max 10 sakinių); „Vilniuje – „jugų invazija“; „Šiauliuose – amerikiečių legionas“; „Utenoje – senegalietis“. Galbūt tai labai išsamus straipsnis, tačiau jis tikrai ne apie pačius legionierius, kaip minėjo redaktorius.

„Olimpinė panorama“ – leidinys, kurio parduotuvėje neįsigysi. Žurnalas, „nušviečiantis“sporto įvykius. Jis skirtas mokykloms bei bibliotekoms, tačiau prie didelio noro jį gauti įmanoma.

Gal po „Krepšinio“ mes per daug išlepę? Džiugu, kad iš vis turime sportui skirtų leidinių, o nekritikuojamas tik tas, kuris nieko nedaro. Taigi, pastebėdami žurnalų trūkumus, mes juos vis tiek mylime ir norime, kad jie tobulėtų.

 

Blogo autorius: Jurgita Grigalaitytė | BasketZone.lt

Video rekomendacijos: