Po įstabaus L. Dončičiaus pasirodymo - liaupsės slovėnui: „Geriausias pasaulio krepšininkas“

Olimpinių žaidynių debiutantė Slovėnijos vyrų krepšinio rinktinė pergale pradėjo Tokijo žaidynes.

Luka Dončičiaus vedini Slovėnijos krepšininkai per C grupės rungtynes 118:100 (32:24, 30:18, 26:24, 30:34) nugalėjo pasaulio vicečempionę Argentinos rinktinę.

L. Dončičius per 31 minutę pelnė 48 taškus (dvitaškiai 12/15, tritaškiai 6/14, baudų metimai 6/7), atkovojo 11 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 6 kartus suklydo ir surinko 49 naudingumo balus.

Per pirmą žaidimo pusę L. Dončičius pelnė 31 tašką ir tai yra  rekordinis rezultatyvumas istorijoje per du kėlinius.

Jei slovėnų žvaigždė ir toliau demonstruos tokį krepšinį, jis gali pagerinti olimpinių žaidynių rezultatyvumo rekordą. Jis priklauso garsiam brazilų krepšininkui Oscarui Schmidtui, per 1988-ųjų olimpiados rungtynes su Ispanija pelniusiam 55 taškus.

Argentinos rinktinės vyriausiasis treneris Sergio Hernandezas po mačo tvirtino, kad L. Dončičius yra geriausias pasaulio krepšininkas.

„Šiame mače dominavo vienas krepšininkas ir jis mus sunaikino. Jis šiuo metu yra geriausias pasaulio krepšininkas. Mums buvo garbė rungtyniauti prieš jį“, - sakė Argentinos strategas.

Tuo metu žinomi žmonės socialiniuose tinkluose žavėjosi slovėno pasirodymu.

„Sports Illustrated“ žurnalistas Farbodas Esnaashari konstatavo, jog L. Dončičius netrukus bus naujas NBA veidas ir lygos geriausias žaidėjas.

„Neįmanoma nesižavėti. Luka ateityje tikrai bus NBA veidu. Jis kontroliuoja rungtynes ir veda komandą į priekį“, – teigė žurnalists.