TOP naujienos
„Ryto Balsas“: „Speedy yra karjeros piką pasiekęs žaidėjas, kuriam „Rytas“ bus šansas parodyti save“
FIBA nuotr.
Vilniaus „Ryto“ gynėjų liniją papildė Kennethas Smithas. 28-erių metų 191 cm ūgio amerikietis padėjo parašą ant sutarties su sostinės ekipa.
Gynėjas 2020-2021 m. sezoną pradėjo Antverpeno „Telenet Giants“ ekipoje. Per devynis mačus amerikietis vidutiniškai pelnė po 15 taškų, atliko po 5,9 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 16,7 naudingumo balo.
Gruodį į Limožo CSP ekipą persikėlęs K.Smithas Čempionų lygoje sužaidė tris rungtynes, o per jas, gynėjas fiksavo 9,3 taško, 10 rezultatyvių perdavimų ir 15,7 naudingumo balo rodiklius.
Apie tai pasisakyti nusprendė „Ryto Balsas“. Kviečiame paskaityti (Tekstas neredaguotas):
„Naująjį sezoną Vilniaus „Rytas“ pradėjo iš Pasvalio parsiveždamas ne tik pergalę, bet ir žinią apie komandos naujoką Kennethą Speedy Smithą. Papildymas, kurio gynėjų linijai iš ties reikėjo. Speedy atrodo gana įdomus žaidėjas, tad pabandysime jį pristatyti šiek tiek plačiau.
Iš saulėtosios Floridos kilęs K. Smithas keturis metus praleido NCAA lygoje, vidutinio pajėgumo Liuzianos Tech universitete, kuriame paliko gan ryškų pėdsaką. Paskutiniaisiais savo studijų metais geriausiu konferencijos žaidėju išrinktas Smithas, per ketverius metus rinko viso labo 6 taškų vidurkį, tačiau NCAA kontekste turimi elitiniai kamuolio skirstymo (6 rezultatyvių perdavimų vidurkis) ir gynybiniai sugebėjimai neliko nepastebėti. Nors skautų raportuose buvo įvardijamas kaip NBA potencialo žaidėjas dėl aikštės matymo ir gynybos, tačiau, galima sakyti, visiškas nežiūrėjimas į krepšį puolime ir NBA neišsiskiriantis atletiškumas lėmė tai, kad 2015 metų naujokų biržoje Speedy savo vardo neišgirdo.
Pirmasis karjeros etapas iškart po studijų Europoje 191 cm ūgio gynėjui, švelniai tariant, nesusiklostė. Atvykęs į Rygos VEF komandą Smithas susidūrė su panašiomis problemomis kaip ir šį sezoną „Ryto“ komandoje trumpai matytas TJ Starksas, kai jaunas žaidėjas dar nėra psichologiškai pasiruošęs ilgą laiką praleisti toli nuo namų, ir po poros mėnesių Rygoje, per kuriuos įprastai sau pasižymėjo rezultatyvių perdavimų gausa bei labai mažu rezultatyvumu, jis išvyko atgal į JAV.
Per vasaros lygas ir žaidimą G lygoje savo šanso NBA vis laukęs Speedy valstijose rungtyniavo net ketverius metus, per kuriuos rinko 7 taškų ir 6 rezultatyvių perdavimų rodiklius, kol pagaliau vėl ryžosi kelionei į senąjį žemyną. Antrąjį šansą amerikiečiui suteikė Vengrijos krepšinio flagmanas Šolnoko „Olaj“. Įdomu kaip sezonui Vengrijoje ruošėsi Speedy, bet akivaizdu, jog į Šolnoką atvyko jau visai kitoks žaidėjas nei iki tol. Niekada per daug į krepšį nežiūrėdavęs ir toli gražu savęs metiku vadinti negalėjęs Smithas prie sau įprasto 7 rezultatyvių perdavimų per rungtynes vidurkio pridėjo dar ir po 11,5 taško bei 15,5 naudingumo balų.
Pagerėjęs žaidimas puolime atkreipė šiek tiek pajėgesnių klubų dėmesį ir 2019-2020 metų sezoną legionierius užbaigė Belgijos Šarlerua „Spirou“ klube, rinkdamas po 10,5 tšk., 8 r.p. ir 17 n.b. Belgijos lygoje bei 14,5 tšk., 9 r.p. bei 17 n.b. FIBA EuroCup turnyre. Pasibaigus sezonui Belgijoje, jis dar spėjo sužaisti 8 mačus Izraelio čempionate, kur Haifos „Maccabi“ gretose rinko 14,6 tšk., 7,6 r.p. ir 18,4 n.b. per 33 žaidimo minutes.
Atsiradęs pasitikėjimas savo jėgomis puolime padėjo Speedy sudominti komandas rungtyniaujančias ir europiniuose turnyruose. Praėjusį sezoną jis pradėjo Europos taurės turnyre besivaržančiame Belgijos Antverpeno „Giants“ klube. Nors sezonas Europos turnyre Belgams nesusiklostė, bet Speedy Smithas buvo neabejotinas komandos lyderis, per 32 žaidimo minutes rinkdamas 15,5 tšk. (tritaškius metant net 51% taiklumu), 6 r.p., 17,5 n.b. Europos taurėje ir 15 tšk. (46 % tritaškių), 8,3 r.p. ir 21 n.b. Belgijos lygoje. Nepatekus į antrąjį etapą Europos taurėje, Smithas paliko Belgiją ir apsivilko kaimyninės Prancūzijos Limožo CSP marškinėlius. Čempionų lygoje 3 mačus dar spėjęs sužaisti gynėjas rinko 9,3 tšk., 9,3 r.p. ir 12 n.b., o Prancūzijos lygoje – 7 tšk. ir 4,4 r.p. bei 8,5 n.b.
Speedy atvykimą į Vilnių galima vadinti iš ties netikėtu, pirmiausia dėl fakto, kad jis jau buvo padėjęs parašą po sutartimi su VTB lygoje ir čempionų lygoje rungtyniaujančiu Rusijos Nižnij Novgorod klubu, bet iškilus biurokratiniams nesklandumams gaunant Rusijos vizą, kontraktas taip ir neįsigaliojo.
Kalbant apie žaidėjo stiprybes ir silpnybes pradėti reikia nuo to, kuo Speedy Smithas garsėjo visą savo karjerą – žaidimo organizavimas ir rezultatyvus perdavimai. Tai komandinio stiliaus žaidėjas, įtraukiantis komandos draugus į žaidimą ir pirmiausia ieškantis variantų rezultatyviam perdavimui, o tik po to pats žiūrintis į krepšį. Žiūrint jo žaidimą susidaro įspūdis, kad jaunystėje jo mėgstamiausiu žaidėju turėjo būti NBA savo pėdsaką palikęs, kartais, atrodytų, neįtikėtinais ir beprotiškais perdavimais garsėjęs Jasonas Williamsas, nes kurti reginį žiūrovams atlikdamas kartais iš ties fantastiškus perdavimus geba ir Speedy. Žinoma, pasitaiko situacijų, kai noras sužaisti efektingai virsta klaidomis, kurių amerikiečio žaidime, palyginus su rezultatyvių perdavimų vidurkiais, nėra itin daug.
Jei aikštės matymas ir aukštas krepšinio IQ yra šio 28 metų amerikiečio privalumai puolime, tai asmeninis įgūdžių paketas atakuojant krepšį, vis dar kelia abejonių. Pastaraisiais metais jis stipriai pagerino savo procentus atakuojant iš toli, bet vadinti Speedy stabiliu metiku dar negalime. Smithas nėra itin atletiškas, bet turėdamas puikius kamuolio valdymo įgūdžius gali prasiveržti arčiau krepšio ir užbaigti atakas pats, arba sutraukęs gynybą rasti laisvą komandos draugą perimetre. Priklausomai nuo trenerio reikalavimų, jis gali būti tiek atakas dažnai baigiančiu vienu komandos lyderiu, tiek pirmiausiai komandos draugų ieškančiu ir statistikos nesivaikančiu žaidėju. Įdomu bus pamatyti, kokią rolę Speedy numatė treneris Žibėnas.
Kalbant apie gynybą, dar nuo žaidimo NCAA laikų Speedy pasižymėjo kaip iš ties gerus gynybinius įgūdžius turintis žaidėjas. Ilgos rankos, kibumas bei aukštas IQ gynyboje yra šio krepšininko vizitinė kortelė, o NCAA net tris iš ketverių savo studijų metų buvo renkamas į geriausiai besiginančių konferencijos žaidėjų rinktines. Jei iki šiol Margiris Normantas buvo be konkurencijos geriausiai besiginantis komandos gynėjas, tai atvykstantis Speedy Smithas yra pasiruošęs mesti jam iššūkį. Jei praėjusiame sezone „Ryto“ gynėjų linija labiau buvo orientuota į puolimą, tai šiais metais, panašu, pasirinkta kardinaliai skirtinga komandos formavimo kryptis. Ar tai gerai ar ne, parodys laikas.
Atvykus Speedy, bus įdomu stebėti jo konkurencinę kovą dėl minučių aikštėje su Vaidu Kariniausku, kuris kol kas nedemonstruoja itin užtikrinto ir stabilaus žaidimo. Konkurencija komandoje visada yra gerai ir, reikia tikėtis, ji padės augti tiek abiem gynėjams, tiek klubo rezultatams.
Kennethas Speedy Smithas yra išties įdomus, karjeros piką pasiekęs žaidėjas, kuriam Vilniaus „Rytas“ bus šansas parodyti save. Belieka palinkėti jam sėkmės“, - rašė „Ryto Balsas“.
Krepsiniozinios.lt