Europos čempionate – pirmoji Lietuvos kurčiųjų krepšininkų pergalė

A. Četkausko / LKSK nuotr.

Lietuviai, 70:54 (14:12, 19:14, 20:17, 17:11) įveikę slovėnus, pergalingai pradėjo Europos kurčiųjų krepšinio čempionatą Ispanijoje.

Rungtynių pradžia, kaip ir reikėjo laukti, buvo šiek tiek chaotiška. Tuo pasinaudoję slovėnai išsiveržė į priekį 6:2. Žaidimo kokybė gerėjo, kai mūsų krepšininkai nusimetė startinį jaudulį. Baigiantis pirmajam kėliniui Rolando Rakučio kariauna išlygino rezultatą, o Giedrius Švedas ir persvėrė – 12:10.

Antrajame ketvirtyje lietuviai vis drąsiau jautėsi po varžovų krepšiu ir artėjant didžiajai pertraukai įgijo net 12 taškų pranašumą – 33:21.

Toks skirtumas tarsi užliuliavo Lietuvos komandą, o tuo pasinaudoję slovėnai ištirpdė santykį – 35:35. Tik po to, kai Mihos Zupano vedami varžovai persvėrė rezultatą 38:37, mūsų krepšininkai atkuto. Iki trečiojo kėlinio pabaigos jie vėl nutolo 10 taškų – 51:41.

Paskutinis ketvirtis buvo be bangavimų – Lietuvos ekipa neleido slovėnams atsigauti ir net padidino persvarą iki 17 taškų – 68:51.

„Džiaugiuosi pirma pergale. Žaidėme prieš stiprią komandą, todėl mūsų ekipoje buvo nemažai žaidybinio broko. Pergalę lėmė komandinis žaidimas. Slovėnai – vyresnio amžiaus žaidėjų rinktinė, todėl akcentavome aukštą tempą. Visų rungtynių metu stengėmės rengti greitas atakas. Po aktyvių gynybinių veiksmų pavykdavo užklupti varžovus nepasirengusius ir pelnyti lengvus taškus“, – rungtynes apibudino ir kas lėmė pergalę, pakomentavo lietuvių strategas R. Rakutis.

Lietuvai taškus pelnė: Benas Šimanauskas – 17, Laurynas Pumputis – 15, Laurynas Sankauskas – 11, Karolis Birieta – 9, Gediminas Žukas – 8, Lukas Gužauskas – 3, Lukas Laurinaitis, Giedrius Švedas, Deivis Gindrūnas – po 2, Paulius Orda – 1.

Pirmadienį 15.30 val. Lietuvos laiku mūsų vyrai susirems su italais, antradienį 18 val. – su ispanais.