Antroje rungtynių pusėje strigę 20-mečiai nusileido slovėnams

Lietuvos 20-mečių vaikinų rinktinė (1-1) patyrė pirmąją nesėkmę Gdynėje (Lenkija) vykstančiame Europos čempionate.

D grupės varžybų kovoje su taip pat dar nepralaimėjusia Slovėnijos (2-0) rinktine, Laimono Eglinsko auklėtiniai tarsi sustojo antroje rungtynių pusėje ir pralaimėjo rezultatu 62:69 (17:12, 20:16, 11:24, 14:17).

Rytoj mūsiškių laukia dvikova su Juodkalnijos (0-2) rinktine. Rungtynių pradžia 20.30 val., o tiesioginė transliacija – FIBA „YouTube“ kanale.

Rungtynių pradžioje abiem komandoms užtruko laiko pelnyti taškus. Sužaidus daugiau nei dvi minutes rezultatą atidarė slovėnai, tačiau lietuviai iškart atsakė trimis taikliais tritaškiais. Vedami Motiejaus Krivo, mūsiškiai pirmąjį kėlinuką laimėjo 17:12. Per pirmas dešimt minučių Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas pelnė 7 taškus, atkovojo 5 kamuolius bei blokavo vieną varžovų metimą.

Antrąjį ketvirtį mūsiškiai atidarė spurtu 4-0, iškart priversdami varžovų trenerius prašyti minutės pertraukėlės. Tačiau po jos vaizdas aikštelėje nesikeitė. Puikiai kovodami dėl atšokusių kamuolių puolime (9-3), lietuviai vienu metu buvo susikrovę ir dviženklį pranašumą, tačiau į didžiąją pertrauką išėjo turėdami devynių taškų persvarą (37:28).

Tačiau po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje pasikeitė. Slovėnai pamažu tirpdė deficitą ir, neįpusėjus ketvirčiui, sumažino atsilikimą iki minimumo, o po lietuvių paprašytos minutės pertraukėlės ir jį persvėrė (43:44). Sėkmingiau atakuodami iš toli Slovėnijos rinktinės krepšininkai susikūrė keturių taškų pranašumą prieš lemiamą dvikovos atkarpą (48:52).

Ketvirtajame kėlinuke kova vyko taškas į tašką. Likus žaisti šiek tiek daugiau nei 3 minutes, rezultatas dar buvo lygus – 57:57. Tačiau ir vėl sėkmingiau iš toli atakavo slovėnai, o lietuviai nesugebėjo atsakyti tuo pačiu ir finalinė sirena skelbė apie mūsiškių pralaimėjimą rezultatu 62:69.

Lietuva: Matas Vokietaitis 14 (8 atk. kam., 2 blk.), Motiejus Krivas 13 (11 atk. kam., 4 blk.), Kajus Kublickad 12, Rokas Jocys ir Vytautas Žygas po 7.

Slovėnija: Domen Petrovič 14, Urban Klavzar 12, Arne Osojnik 10.