18-mečiai parklupdė ispanus ir išvengė paskutinės vietos grupėje

Dar viename trileryje pergalių sąskaitą atsidarę Lietuvos 18-mečiai (1-2) išvengė paskutiniosios pozicijos grupėje.

Ilgą laiką besivejančiųjų vaidmenyje buvę Tomo Purlio auklėtiniai paskutiniajame D grupės mače 84:81 (23:24, 16:20, 16:17, 29:20) parklupdė Ispanijos krepšininkus (1-2).

D grupėje pirmi finišavo slovėnai (3-0), o kartu su ispanais ir lietuviais po vieną pergalę ir du pralaimėjimus turėjo suomiai. Pagal įmestų-praleistų taškų skirtumą tarpusavio rungtynėse geriausią rezultatą tarp šių komandų turėjo Ispanija (+19), ji liko antra, lietuviai (+2) užėmė trečiąją vietą, o suomiai (-21) – ketvirtąją.

Antradienį lietuviai ilsėsis, o trečiadienį vyks aštunfinalis, kuriame Lietuvos rinktinės lauks C grupėje antrąją vietą iškovojusios Italijos iššūkis. Rungtynes tiesiogiai transliuos FIBA „YouTube“ kanalas.

Mače kiek geriau startavo ispanai, nors lietuviai nuolat laikėsi prie varžovų per vieną metimą. Po pirmojo ketvirčio deficitas tesiekė tašką – 23:24. Antrajame kėlinyje mūsiškiai trumpam buvo išsiveržę į priekį (39:37), tačiau pirmąją dalį ispanai užbaigė sėkmingiau – Lietuva atsiliko 39:44.

Po pertraukos priešininkams pavyko atotrūkį paversti dviženkliu (52:42). Po to iniciatyvą turėjo tai vieni, tai kiti, o lemiamą susitikimo atkarpą lietuviai pasitiko išlikdami kovoje – 55:61.

Tuomet iššovė Nojus Indrušaitis, per pusę kėlinio pelnęs 12 taškų, taip svariai prisidėdamas prie to, jog Lietuva vėl išsiveržtų į priekį (73:72). Netrukus persvara dar ūgtelėjo – 78:72.

Vis tik oponentai nepasidavė ir paskutinę minutę Bruno Alocenas tritaškiu vėl persvėrė rezultatą mūsiškių nenaudai – 79:80. Po minutės pertraukėlės Mantas Juzėnas driokstelėjo smeigdamas tritaškį su pražanga, nors baudos realizuoti nepavyko (82:80). Po Nedo Raupelio nuobaudos ispanai pataikė tik vieną metimą ir buvo priversti imtis pražangų taktikos. N. Indrušaitis nuo baudų metimo linijos neklydo (84:81). Po savojo pasitarimo varžovai prametė tolimą metimą ir pergalę šventė Lietuva.

Šįsyk lietuvių gretose labiausiai spindėjo N. Indrušaitis, mačą baigęs su 25 taškais (7/15 dvit., 3/8 trit.) ir 19 naudingumo balų. Kasparas Jakučionis (15 tšk., 5 rez. perd., 5 atk. kam., 13 naud. bal.) ir M. Juzėnas (13 tšk., 5 atk. kam., 12 naud. bal.) taip pat buvo svarbūs kovojant dėl pirmosios pergalės.

Lietuva: Nojus Indrušaitis 25, Kasparas Jakučionis 15, Mantas Juzėnas 13, Matas Buteliauskas 9, Arminas Vilkas 6.

Ispanija: Hugo Gonzalezas 26, Mario Saint-Supery 18, Bruno Alocenas 15, Ianas Platteeuwas 11, Ikeras Garmendia 9.