Didžiulę persvarą iššvaistę 18-mečiai aštunfinalyje eliminavo Italiją

Vos neprisižaidę Lietuvos 18-mečiai Europos čempionato atkrintamosiose varžybose galiausiai peržengė pirmąjį barjerą.

Tomo Purlio treniruojama komanda turnyro aštunfinalyje 94:85 (26:21, 26:18, 21:12, 21:34) pranoko Italiją ir pateko tarp aštuonių geriausių komandų.

Senojo žemyno pirmenybių ketvirtfinalyje mūsiškiai susidurs su Vokietijos rinktine, kuri aštunfinalyje tik per plauką įveikė Daniją (80:74). Rungtynes, kurios prasidės ketvirtadienį 13.30 val., tiesiogiai transliuos FIBA „YouTube“ kanalas.

Lietuviai mačą pradėjo kiek sėkmingiau ir varžovams teleido pirmauti 12 sekundžių. Po dešimties minučių persvara dar buvo nedidelė (26:21), tačiau per antrąjį ketvirtį pavyko atotrūkį padidinti iki dviženklio – pirmąją rungtynių dalį Lietuva užbaigė pirmaudama 52:39.

Sėkminga atkarpa tęsėsi ir po pertraukos, kuomet lietuviai startavo atkarpa 12:0 ir susikrovė rekordinę 25 taškų persvarą (64:39).

Vis tik varžovai nepasidavė ir pamažu ėmė kopti į kalną: lietuvių rezervas pamažu traukėsi, kol ketvirtojo kėlinio viduryje iš jo teliko 2 taškai – 77:75. Iniciatyvos taisyti situaciją ėmėsi Kasparas Jakučionis ir Lietuvos sirgaliai galėjo kiek atsikvėpti (86:78). Bet ir tai galutinai nepalaužė italų, kurie intensyviai spaudė mūsiškius ir vertė atakuoti krepšį iš sunkių padėčių. Likus pusei minutės komandas vėl skyrė tik metimas (86:83), bet tuomet Gantas Križanauskas realizavo abi baudas, taip artindamas savo ekipą prie pergalės (88:83), o varžovai po savojo pasitarimo prarado kamuolį ir jau nebesugebėjo sukurti stebuklo.

Dar vienerias solidžias rungtynes sužaidė K. Jakučionis. Lietuvos 18-mečių rinktinės lyderio sąskaitoje – 21 taškas (5/5 dvit., 2/4 trit., 5/6 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 4 perimti kamuoliai, blokas ir 27 naudingumo balai.

Lietuva: Kasparas Jakučionis 21, Mantas Juzėnas 15, Nojus Indrušaitis ir Gantas Križanauskas po 12, Armandas Bancevičius ir Kristupas Smirnovas po 8, Arminas Vilkas ir Nedas Raupelis po 6.

Italija: Elisee Assui 19, Luigi Suigo ir Leonardo Valesinas 17, Diego Garavaglia 8, Elhadji Dame Sarras ir Axelis Piccirilli po 6.