Švedus palaužę 18-mečiai – per žingsnį nuo pasaulio čempionato

Trisdešimt minučių su varžovais vargę Lietuvos 18-mečiai iškovojo žūtbūtinę pergalę, siekiant kelialapio į kitų metų U19 pasaulio čempionatą.

Tomo Purlio auklėtiniai 89:80 (19:20, 21:20, 23:20, 26:20) pranoko Švedjios komandą ir priartėjo prie vietą planetos pirmenybėse garantuojančios 5-osios pozicijos.

Žūtbūtinis mūšis mūsiškių laukia jau rytoj 16.00 val., ten teks kautis su Belgijos ir Prancūzijos poros nugalėtojais. Rungtynes tiesiogiai transliuos FIBA „YouTube“ kanalas.

Nuo pat ginčo kamuolio ant parketo užvirė nuožmi kova, o po dešimties minučių mūsiškiai turėjo minimalų deficitą – 19:20. Antrajame kėlinyje lietuviams pavyko spurtuoti ir susikurti dviženklę persvarą (32:22), bet švedai nesutriko ir po pirmosios mačo dalies švieslentėje degė lygus rezultatas – 40:40.

Po pertraukos pirmaujančias pozicijas turėjo lietuviai, tačiau atitrūkti didesniu skirtumu prieš lemiamą mačo atkarpą nepavyko – 63:60. Galutinai priešininkus Lietuva palaužė įpusėjus ketvirtajam kėliniui, kuomet buvo atstatytas dviženklis pranašumas (75:64). Švedijos krepšininkų bandymai sugrįžti jau buvo bevaisiai, tad svarbią pergalę sau įsirašė Lietuvos atstovai.

Monstrišką pasirodymą puolime surengė Nojus Indrušaitis, jo sąskaitoje – 30 taškų, 8 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai ir 27 naudingumo balai. Po krepšiais dominavo dvigubą dublį užfiksavęs Nedas Raupelis, pelnęs 20 taškų, atkovojęs 10 kamuolių ir sukaupęs 28 naudingumo balus.

Lietuva: Nojus Indrušaitis 30, Nedas Raupelis 20, Armandas Bancevičius 11, Kasparas Jakučionis 9, Kristupas Smirnovas 6.

Švedija: Juliusas Price’as 34, Samuelis Obenjo 21, Casperas Pohto 10, Nathanielis Nzonyansi 9.