S. Aukštikalnytės vedamos 18-metės – B diviziono ketvirtfinalyje

FIBA nuotr.

Žūtbūtines rungtynes užtikrintai sužaidusi Lietuvos 18-mečių merginų rinktinė (2-1) – žingsniu arčiau savo tikslo pakilti iš B diviziono.

Rimos Daunienės auklėtinės trečiajame B grupės mače 78:51 (19:13, 22:7, 16:18, 21:13) sutriuškino Danijos rinktinę (1-2) ir užsitikrino antrąją vietą, kuri garantuoja patekimą į geriausiųjų aštuonetą.

Pirmoji vieta B grupėje atiteko Didžiosios Britanijos rinktinei (2-1). Britės tarpusavio akistatoje pranoko lietuvės, tad joms priklauso aukštesnė pozicija.

Ketvirtfinalyje, kuris prasidės penktadienį 16.00 val., mūsiškės susikaus su dar nepralaimėjusia Bulgarijos nacionaline komanda (4/0). Sugrįžimą į A divizioną garantuoja tik prizinės vietos, tad pergalė ketvirtfinalyje – būtina. Rungtynes tiesiogiai transliuos FIBA „YouTube“ kanalas.

Lietuvės į priekį veržėsi nuo pat susitikimo su danėmis pradžios. Po pirmojo ketvirčio persvara dar nebuvo didelė (19:13), tačiau antrajame kėlinyje mūsiškės net 8 minutes išlaikė savo krepšį be praleistų taškų, pačios pelnydamos 20 ir taip uždarydamos nugalėtojų klausimą anksčiau laiko – 39:13.

Po pertraukos skirtumas jau nebeaugo, tačiau ir reikšmingai nemažėjo. Tvirtus pergalės pamatus pasistačiusi Lietuvos rinktinė finišavo su pergale kišenėje.

Į didžiulės svarbos pergalę lietuves atvedė nuostabiai žaidusi Sintija Aukštikalnytė. Jos sąskaitoje – 28 taškai (8/13 dvit., 2/7 trit., 6/7 baud.), 10 atkovotų ir net 5 perimti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 34 naudingumo balai.

Dvigubą dublį užfiksavo ir Victorija Matulevičius (16 tšk., 11 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam.), 16 taškų ir 18 naudingumo balų pridėjo Danielė Paunksnytė.

Lietuva: Sintija Aukštikalnytė 28, Victorija Matulevičius ir Danielė Paunksnytė po 16, Austėja Rauckytė 7.

Danija: Freya Jensen 17, Ida Westphall 11, Emilie Borges-Michaelsen 9.