Abejonių nekeliantis startas: 16-metės sutriuškino Estiją

Sugrįžimo į A divizioną siekianti Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė (1-0) pergalingai startavo Europos čempionate.

Aurimo Andrušaičio auklėtinės pirmajame turnyro mače 82:58 (22:10, 25:14, 19:12, 16:22) sutriuškino Estijos rinktinę (0-1) ir žengė pirmąjį žingsnį link atkrintamųjų varžybų.

Antrasis grupės etapo susitikimas su islandėmis bus žaidžiamas šeštadienį nuo 21.30 val., jį tiesiogiai transliuos FIBA „YouTube“ kanalas.

Lietuvių pranašumas abejonių nekėlė nuo pat mačo pradžios. Po pirmojo ketvirčio pirmauta 22:10, o praraja tarp komandų nuosekliai didėjo. Antrajame kėlinyje persvara beveik padvigubėjo – 47:24.

Po pertraukos atotrūkis pirmąsyk pasiekė 30 taškų (65:35). Per paskutiniąsias dešimt minučių skirtumas kiek sumenko, tačiau lietuvės sutvarkė formalumus ir įsirašė nesunkią pirmąją pergalę.

Naudingiausiai turnyro atidaryme rungtyniavo Gabijos Galvanauskaitės ir Justės Mockevičiūtės tandemas. Pirmoji užfiksavo dvigubą dublį (11 tšk., 16 atk. kam.), pridėjo 3 blokus ir sukaupė 24 naudingumo balus, o antroji pelnė 20 taškų ir surinko 16 naudingumo balų.

Lietuva: Justė Mockevičiūtė 20, Viltė Peleckytė 12, Gabija Galvanauskaitė 11, Emilija Vaitkutė 10, Gytė Pupelytė 8, Vakarė Griškutė ir Gėla Kačinskaitė po 7.

Estija: Bia Aller 19, Lada Lesina 12, Laura Liisa Grunmann 10, Elly Last 8.